05.01.2016. 11:34
Pasaules U20 hokeja čempionāta pēdējā dienā Somijas galvaspilsētā Helsinkos notiks cīņa par medaļām - plkst. 16:00 bronzas mačā Zviedrija mērosies spēkiem ar ASV, bet plkst. 20:30 par zelta godalgām cīnīsies Somija un Krievija.

Pirmdien pusfināla spēles noslēdzās ar identisku rezultātu 2:1, turklāt abos mačos uzvarētājiem cīņas gaitā izdevās atspēlēties pēc teju identiska scenārija. Pirmajā pusfināla spēlē mājinieki somi pirmajā trešdaļā nonāca iedzinējos pret zviedriem, bet otrajā periodā guva divus vārtus, kas nodrošināja uzvaru. Otrajā pusfināla mačā krievi pirmajā trešdaļā ielaida vārtus pret amerikāņiem, bet otrajā periodā ar nelielu intervālu iemeta divas ripas un izcīnīja panākumu.

Krievijas U20 izlases finālā spēlēs otro gadu pēc kārtas. Pērn krievi finālmačā ar 4:5 atzina mājinieku, Kanādas jauno hokejistu pārākumu, kuri par pasaules U20 čempioniem kļuva 16. reizi vēsturē. Tikmēr Somijas U20 izlase finālā spēlēja pirms diviem gadiem, kad pasaules čempionāts risinājās Zviedrijas pilsētā Malmē. Toreiz somiem finālā izdevās pārspēt mājiniekus zviedrus ar 3:2. Krievi par pasaules U20 čempioniem kļuvuši četras reizes (1999, 2002, 2003, 2011), bet, skaitot arī PSRS un NVS izcīnītās zelta medaļas, 13 reizes. Pēdējoreiz Krievija zeltu izcīnīja 2011. gadā. Somi par pasaules U20 čempioniem līdz šim kļuvuši trīs reizes (1987, 1998, 2014).

Somijas izlases uzbrucēji Jese Puljujārvi un Sebastians Aho ir turnīra rezultatīvākie spēlētāji, attiecīgi nopelnot 15 (5+10) un 12 (4+8) punktus, bet ceturtais šajā sarakstā ir Patriks Laine - 11 (6+5). Tikmēr Krievijas komandā rezultatīvākais ir bijis Jevgeņijs Korškovs, kurš guvis divus vārtus un izdarījis sešas rezultatīvas piespēles. Somi ir turnīra rezultatīvākā komanda ar vislabāko vairākumu, kamēr krieviem ir vislabākais mazākums. Somu vārtsargs Kāpo Kahkonens vidēji mačā ielaidis 2,36 ripas (91,89% atvairīto metienu), bet Aleksandrs Georgijevs - 2,17 ripas (90,91%).

Mačā par bronzu Zviedrija, kurai pusfinālā piedzīvotā neveiksme bija pirmais zaudējums turnīrā, centīsies vēlreiz pārspēt ASV vienaudžus, kas viņiem izdevās grupu turnīrā (1:0). Šajā cīņā sagaidāms divu turnīra labāko vārtsargu duelis. Zviedrs Līnuss Sēderstrems vidēji mačā ielaidis 1,42 ripas (94,70%), bet amerikānis Alekss Nedeļkovičs - 1,35 ripas (94,96%). Rezultatīvāko spēlētāju sarakstā turnīrā trešo vietu ieņem amerikānis Ostons Metjūzs (7+4), bet zviedrs Aleksandrs Nīlanders ir piektais (4+5).

2017. gada pasaules U20 čempionāts notiks Kanādas pilsētās Monreālā un Toronto. Latvijas jaunie hokejisti pagājušā gada beigās uzvarēja 1. divīzijas turnīrā un nodrošināja dalību elites divīzijā.