14.12.2015. 19:36
Otro uzvaru divās dienās izcīnīja Latvijas U20 izlase hokejā, kas pasaules čempionāta pirmajā divīzijā ar 5:3 pārspēja Kazahstānas vienaudžus, lai gan aizvadīja bālas pirmās divas trešdaļas. Divus vārtus guva Frenks Razgals, vienreiz izcēlās Maksims Ponomarenko, Mārtiņš Dzierkals un Marks Lazarevs.

Latvijas U20 izlases spēlētāji, kuri vakar ar 6:2 pārspēja laukuma saimniekus austriešus, iepriekšējo maču pabeidza par septiņām stundām vēlāk nekā sāncenši, un svaiguma trūkums bija acīmredzams - Kazahstāna desmitajā minūtē dubultoja pārsvaru, kamēr mūsējiem nebija izdevies aizķerties pretinieku zonā.

Rezultātu atklāja netraucētais Dmitrijs Presnovs, kurš no tuvas distances trāpīja starp Matīsa Kivlenieka kājsargiem, bet pārsvaru dubultoja komandas kapteinis Dmitrijs Grencss, vairākuma kombināciju noslēdzot ar metienu tukšos vārtos pēc piespēles no aizvārtes, - 2:0.

Situācija vēl drūmāka kļuva 16. minūtē, kad neitrālajā zonā nevajadzīgu noraidījumu līdz spēles beigām par pretinieka savainošanu nopelnīja pirmās maiņas centra uzbrucējs Filips Buncis, kurš pirmajā spēlē atzīmējās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli. Latvijas U20 valstsvienība mazākumā bija pašaizliedzīga un piecas minūtes izturēja.

Taču skats uz dzīvi gaišāks kļuva tikai 13 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām, kad deficītu līdz minimumam sadeldēja ceturtās maiņas aizsargs Maksims Ponomarenko - 1:2. Viņš pēc Rodrigo Ābola piespēles no aizvārtes bija izveicīgākais vārtu priekšā un realizēja skaitlisko vairākumu.

Turklāt jau 43. minūtē izlīdzinājumu panāca Mārtiņš Dzierkals, kurš izlauzās līdz vārtu priekšai, tika nogāzts, bet kritienā vienalga pamanījās no neērtā satvēriena pārspēt Kazahstānas vārtsargu. Bet tas vēl nebija viss! Frenks Razgals ātrumā šķērsoja visas zonas, izrēķinājās ar visu sāncenšu piecinieku un neatstāja nekādus variantus arī vārtsargam - 3:2!

Četras minūtes līdz noslēgumam Marks Lazarevs ar metienu apakšējā stūrī izmantoja piespēli no aizvārtes un dubultoja Latvijas izlases pārsvaru, bet Kazahstānai bija nepieciešama tikai minūte, lai panāktu 3:4. Tomēr 59. minūtē vēlreiz uzmirdzēja Razgals, pārsteidzot vārtsargu un nodrošinot uzvaru ar 5:3! Viņš varēja gūt arī hat-trick, bet sāncenšus izglāba stabs.

Ar divās spēlēs izcīnītajiem diviem panākumiem Latvijas izlase pacēlusies uz pirmo vietu, taču Norvēģija, kas vakar guva desmit vārtus, spēlēs vēlāk. Rīt brīvdiena, bet trešdien pulksten 14:00 duelis tieši pret norvēģiem.

Matīss Kivlenieks (Gustavs Grigals); Kārlis Čukste - Kristaps Zīle, Gvido Jansons - Kristiāns Rubīns, Eduards Jansons - Uvis Balinskis, Vjačeslavs Minajevs - Maksims Ponomarenko; Rihards Puide - Filips Buncis - Haralds Egle, Mārtiņš Dzierkals - Rodrigo Ābols - Rūdolfs Balcers, Kirils Galoha - Oļegs Šišļaņņikovs - Marks Lazarevs, Artūrs Bušs - Gatis Sprukts - Frenks Razgals.

Vārti: 5:22 Presnovs (Volkovs) 0:1, 9:03 Grencss (Paņukovs, vair.) 0:2, 39:47 Ponomarenko (Ābols, Dzierkals, vair.) 1:2, 42:28 Dzierkals (Jansons) 2:2, 46:19 Razgals (Zīle, Čukste) 3:2, 55:59 Lazarevs (Galoha) 4:2, 58:18 Razgals (Sprukts) 5:3Soda minūtes: 37:10Metieni: 30:29Vārtsargi: Matīss Kivlenieks - Antons Brujevs