12.07.2016. 17:43
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase otrdien, 12. jūlijā, zaudēja Francijai ar rezultātu 59:67 un, atkarībā no Nīderlandes un Grieķijas spēles iznākuma, ierindosies otrajā vai trešajā vietā C grupā. Latviešu pretinieces astotdaļfinālā kļūs zināmas pēc vakara spēlēm.

Svētdien izcīnītā uzvara pār Grieķiju apvienojumā ar Francijas panākumu pret Nīderlandi nodrošināja Aigara Neripa komandai vismaz trešo vietu C grupā. Otrdien radās iespēja pakāpties uz pirmo vietu. Lai tā notiktu, vajadzēja uzvarēt Franciju ar 16 punktu pārsvaru, vai – mazāku plusu gadījumā – bija jāsagaida Nīderlandes zaudējums pret Grieķiju.

Neveiksme pret Franciju nozīmē, ka Latvija C grupā finišēs otrajā vai trešajā vietā. Ja Grieķija uzvarēs Nīderlandi ar 3-17 punktu pārsvaru, latvietes būs otrās. Ja Nīderlande uzvarēs, vai zaudēs ar 1-2 punktu starpību, sarkanbaltsarkanās grupas turnīru pabeigs trešajā vietā. Tāpat notiks arī, ja Grieķija uzvarēs ar 18 punktu pārsvaru.

Francija uz Portugāli atveda ļoti labu komandu ar deviņām Eiropas junioru vicečempionēm, ieskaitot septiņas spēlētājas, kuras pie U18 sudraba tika 2014. gadā Matusiņju – Limuzina, Majekodunmi, Milapī, Klanē, Dambaha, Kombē un Cirka. Limuzina kopā ar Šartorū un Berkani sudrabu nopelnīja arī 2015. gadā. Francija pulcējuši arī spēcīgu treneru kolektīvu – Žeromam Furnjē (Jerome Fournier) palīdz Gregorijs Morata un 2001. gada Eiropas čempione Izabella Fijalkovski (Isabelle Fijalkowski).

Latvija: Kudule, Krēsliņa, Grabe, Paula Strautmane, Digna Strautmane

Pirmās minūtes bija iespaidīgas. Laura Grabe pārmeta bumbu pretiniecei, nogādājot bumbu Dignai Strautmanei – 2:0. Francūzietes atbildēja ar trīs precīziem tālmetieniem pēc kārtas, taču latvietes neatpalika. Pēc netrāpītiem pirmajiem metieniem Digna Strautmane perimetrā izcēlās divreiz, bet Sindija Kudule vienreiz – 11:11. Treneris aktīvi mainīja spēlētājas un rezervistes spēlē iekļāvās tikpat labi. Dinija Pāvelsone pēc netrāpīta pirmā metiena ar drošu roku iemeta tālmetienu un nākamajā reizē nogādāja bumbu apakšā Annai Dreimanei, bet Zane Ozoliņa un Laura Grabe izcēlās ar garāmgājieniem groza apakšā. Francūzietes izmēģināja gan zonas aizsardzību, gan presingu, ceturtdaļā iemeta 4 no 5 tālmetieniem (Latvijai 4/6), taču tālāk par neizšķirtu netika – 20:20.

Nākamās ceturtdaļas ievadu lieliski aizvadīja Kate Krēsliņa. Kapteine iemeta tālmetienu, bet nākamajā uzbrukumā devās garāmgājienā – 25:22. Francūzietes izcīnīja daudz atlēkušo bumbu uzbrukumā, taču Latvijas ciešā aizsardzība neļāva viņām izdarīt brīvus metienus. Pēc Ozoliņas iespēles Dignai Strautmanei un Kudules tālmetiena pārsvars pieauga līdz astoņiem punktiem – 30:22. Francūzietes izlīdzināja rezultātu (30:30), taču puslaika beigās sekoja jauns Latvijas izrāviens. Digna Strautmane iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, savukārt vēlāk guva vēl divus punktus – 38:32.

Otrā puslaika sākumā Kate Krēsliņa guva četrus punktus pēc kārtas, garāmgājienam pievienojot apspēlēšanu viens pret vienu – 42:34. Francija atbildēja ar izrāvienu 0:12, trešās ceturtdaļas vidū izvirzoties vadībā – 42:46. Latvija turpināja izmantot deviņu spēlētāju rotāciju, Dignai Strautmanei un Katei Krēsliņai regulāri saņemot atpūtu. Tukšo periodu pārtrauca Dinijas Pāvelsones pārķertā bumba un Paulas Strautmanes neatlaidība uzbrukumā – 44:46. Francija uz brīdi panāca astoņu punktu pārsvaru, tomēr pēdējos punktus pusstundā guva Digna Strautmane – 46:52.

Anete Ozola pirmo reizi spēlē iesaistījās trešās ceturtdaļas izskaņā un pāris minūtes vēlāk izcēlās ar sekmīgu uzbrukumu groza apakšā – 48:54. Francūzietes saglabāja iniciatīvu un spēles noslēgumā panāca divciparu pārsvaru (50:65), taču sarkanbaltsarkanās nepadevās. Annas Dreimanes 2+1 gājiens un Paulas Strautmanes tālmetiens divas minūtes pirms pamatlaika beigām samazināja starpību – 56:65. Šajā laikā komanda jau pārsvarā spēlēja ar rezervistēm, tai skaitā laukumā pirmo reizi iznāca Amanda Betlere. Pamatlaika pēdējā minūtē tālmetienu iemeta Anete Ozola.

Francija – Latvija 67:59 (20:20, 12:18, 20:8, 15:13)Francija: Berkani 14, Klanē 13, Milapī 11, Limuzina 8, Dambaha 8.Latvija: Digna Strautmane 20, Kate Krēsliņa 11, Sindija Kudule 6, Paula Strautmane 5 (8ab, 5rp), Anna Dreimane 5, Anete Ozola 5, Dinija Pāvelsone 3, Laura Grabe 2, Zane Ozoliņa 2, Ieva Spīgule, Amanda Betlere; Katrīna Vectirāne.

Metieni no spēles: 23/59 vs 23/552p: 15/35 vs 13/363p: 8/24 vs 10/191p: 13/19 vs 3/5AB: 41 (19/22) vs 26 (9/17)RP: 13 vs 16Kļ.: 15 vs 16PB: 6 vs 3BM: 7 vs 2Personiskās piezīmes: 17 vs 18

Sestdiena, 9. jūlijsLatvija – Nīderlande 49:56 (-7)Francija – Grieķija 55:51 (+4)

Svētdiena, 10. jūlijsNīderlande – Francija 41:65 (+24)Grieķija – Latvija 67:79 (+12)

Otrdiena, 12. jūlijsFrancija – Latvija 67:5918:15 Nīderlande – Grieķija