07.07.2014. 23:32
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase pirmdien, 7. jūlijā, uzvarēja līdz tam nezaudējušo Turciju ar rezultātu 60:53 un uzlaboja pozīcijas cīņā par iekļūšanu nākamajā kārtā. Citās E grupas spēlēs Spānija pārspēja Čehiju, savukārt Francija apspēlēja Krieviju. Ceturtdaļfināliem kvalificēsies četras spēcīgākās komandas.

6 Čehija 0-3 159:219 (-60)

Turcijas treneris Ermans Okermans no 2008. līdz 2013. gadam veica valstsvienības galvenā trenera palīga pienākumus. Pirms U20 čempionāta viņš pārņēma grožus no pazīstamā trenera Aziza Akajas, kura vadībā turku jaunietes divus gadus pēc kārtas izcīnīja Eiropas bronzu (Debrecena 2012, Samsuna 2013).

Okermanam nevajadzēja neko izgudrot no jauna. Viņa trenētajā komandā spēlē piecas Eiropas medaļnieces – Čansu Koksala, Pelina Bilgiča, Gizema Sezera, Elifa Emirtekina un Tilbe Senjureka. Pirmās četras ir divkārtējas Eiropas laureātes un Udīnē cer papildināt savu godalgu kolekciju.

Latvija: Krēsliņa, Kate Aizsila, Laksa, Veidere, TomsoneTurcija: Akbas, Koksal, Bilgic, Coklar, Senyurek

Pirmdien treneri otro reizi pēc kārtas uzticējās piecniekam, kurā aizsardžu un uzbrucēju pozīcijas sadalīja Kate Krēsliņa, Kate Aizsila un Kitija Laksa. Centriem klājās grūti, jo turcietes no pirmajām minūtēm attaisnoja atlēkušo bumbu vācēju reputāciju un regulāri tika pie atkārtotiem metieniem. Ceturtdaļas vidū sāka ieskrieties Latvijas uzbrukums. Krēsliņu un Laksu sekmīgi papildināja uz maiņu iznākušās Paula Langina un Ance Aizsila. Dažu minūšu laikā sarkanbaltsarkanās ieguva sešu punktu pārsvaru – 17:11. Desmitminūtes noslēgumā komandas apmainījās kļūdām un turcietes samazināja starpību – 17:13.

Nākamajā ceturtdaļas sākumā turcietes veica 0:6 izrāvienu un atjaunoja divu punktu pārsvaru – 17:19. Latvijas basketbolistes atbildēja ar vēl jaudīgāku izrāvienu 18:2. Rezultatīvi nospēlēja gan garās spēlētājas (Rūta Veidere, Paula Tomsone), gan rezervistes. Pēc trijiem Renātes Reines soda metieniem Latvijas pārsvars 18. minūtes sākumā pieauga līdz četrpadsmit punktiem – 35:21. Turcietes atguvās ātri, pāris minūšu laikā atspēlējot astoņus punktus pēc kārtas, tomēr pēdējo grozu puslaikā guva Kitija Laksa – 37:31.

Sekmīgu iznākumu pirmajā puslaikā pozitīvi ietekmēja mazais kļūdu skaits – tikai piecas zaudētas bumbas – un agresivitāte cīņā pie pretinieču groza. Lai gan atlēkušās bumbas biežāk savāca turcietes, pretiniecēm regulāri izdevās apturēt Latvijas spēlētājas tikai ar noteikumu pārkāpumiem. Soda metienu precizitāte bija ļoti laba (10/11). Pēc pārtraukuma rezultativitāte kritās, tomēr Latvija uzlaboja cīņu par atlēkušajām bumbām un turcietes retāk tika pie atkārtotiem metieniem. Trešajā ceturtdaļā komandas cīnījās neizšķirti, taču summā tika noturēts sešu punktu pārsvars – 49:43.

Izšķirošajā ceturtdaļā Turcija centās atspēlēties un piecu minūšu laika samazināja starpību līdz minimumam – 53:52. Pretinieču ofensīvu pārtrauca Latvijas aizsardzība. Nākamajās četrās minūtēs turcietes nespēja gūt punktus no spēles.