12.07.2014. 16:47
Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase sestdien, 12. jūlijā, Eiropas čempionāta pusfinālā par piekto vietu uzvarēja Slovākiju ar rezultātu 60:59. Svētdien plkst. 17:15 Latvija spēlēs pret Polijas un Krievijas cīņas uzvarētājām.

Treneri atcēla sestdienas rīta metienu treniņu. Intensīvais Eiropas čempionāta ritms – septiņas spēles deviņās dienās – paņēma daudz spēka un bija nepieciešams atjaunoties pirms nedēļas nogales cīņām. Līdzīgā ritmā darbojās vairākas komandas.

Latvijai bija lielāks atbalsts. Komandas kapteine Asnāte Fomina mobilizēja soliņu un lika vienoties balsu korim tribīnēs. Sarkanbaltsarkano sniegumā izpaudās labāka emocionālā gatavība – sakāve pret serbietēm atstāja mazāku iespaidu nekā Slovākijas dramatiskais zaudējums Francijai.

Latvija: Krēsliņa, Kate Aizsila, Laksa, Ance Aizsila, VeidereSlovākija: Palenikova, Hruscakova, Hadacova, Balintova, Ondrejkova

Sestdienas spēles starta minūtēs bija vērojams tas, kā pietrūka ceturtdaļfinālā – agresīva aizsardzība, ātras pārejas un rezultatīvi garāmgājieni. Tādu pavērsienu nodrošināja četru mazo spēlētāju iesaiste, Ancei Aizsilai sedzot pretinieču ceturto numuru, savukārt Rūta Veidere droši sargāja groza apakšu. Pārsvars sasniedza deviņus punktus – 9:0, liekot slovākietēm ķerties pie presinga. Otrs pretinieču trumpis bija septiņas izcīnītās bumbas uzbrukumā. Abu elementu apvienojums nostrādāja un dažu minūšu laikā pretinieces sešus punktus atspēlēja – 14:11. Ceturtdaļas galotne no jauna piederēja sarkanbaltsarkanajām, jo Kate Krēsliņa un Kitija Laksa trāpīja savus metienus – 18:12.

Otrajā ceturtdaļā slovāku garās spēlētājas sāka izmantot iespējas groza apakšā, nodrošinot savai komandai 0:9 izrāvienu un izvirzoties vadībā – 22:23. Sāncenšu ofensīvu apturēja Kates Krēsliņas un Ilzes Jākobsones tālmetieni. Atlikušajās minūtēs notika vairākas vadības maiņas, tomēr Kitijas Laksas trīspunktnieks panāca minimālu pārsvaru Latvijai – 33:32.

Latvija pirmajā puslaikā nosargāja vadību, pateicoties labākai metienu precizitātei (13/32 vs 12/37). Pretiniecēm piederēja pārsvars uzbrukuma bumbās (4-13), otrās iespējas punktos (2-9) un ātrajos izrāvienos (2-11). Trešajā desmitminūtē kritās abu komandu uzbrukuma efektivitāte. Kate Aizsila un Rūta Veidere panāca plus pieci – 37:32, bet slovākietes atbildēja ar 0:7 izrāvienu. Pusstundas beigās Kates Krēsliņas uzņemšanās atjaunoja Latvijai labvēlīgu rezultātu – 43:41.

Izšķirošās desmitminūtes sākumā slovākietes izcēlās ar precīzu metienu sēriju, pēc 0:8 izrāviena liekot Aivaram Vīnbergam pieprasīt minūtes pārtraukumu – 43:49. Arī nākamā uzbrukumu apmaiņa beidzās ar Hruščakovas trāpījumu, kamēr Latvijai bumba četras minūtes vēlās un griezās ārā no tīkliņa – 43:51. Sausumu pārtrauca Laksas pustālais un apspēle viens pret vienu, taču Slamova ietrieca trīspunktnieku – 47:56. Sekoja ātra Kates Aizsilas atbilde – 50:56. Viņas nākamais mēģinājums tika nobloķēts, taču trešais piegājiens atkal tika izmantots – 52:56. Starpību vēl vairāk samazināja Ilzes Jākobsones tālmetiens – 55:58. Pusminūti vēlāk Ilze iemeta abus soda metienus – 57:58. Slovākietes divreiz aizmeta garām no groza apakšas, savukārt Kate Krēsliņa atkārtoja Jākobsones perfekto soda metienu sēriju – 59:58. Pēc neveiksmīga Slovākijas tālmetiena tiesneši strīdīgā situācijā nosvilpa pārākumu Latvijai. Slovākiete iemeta tikai otro no diviem soda metieniem – 59:59. Palika 15,4 sekundes. Kate Krēsliņa devās uzbrukumā, tika kavēta un iemeta otro soda metienu. Slovākietes atbildēja ar neprecīzu metienu.

Latvija – Slovākija 60:59 (18:12, 15:20, 10:9, 17:18)Latvija: Kate Aizsila 17 (8ab), Kate Krēsliņa 16 (8ab), Laksa 9, Jākobsone 8, Ance Aizsila 3, Džarcāne 3 (4ab), Veidere 2 (9ab, 5pp), Tomsone 2, Langina (3ab), Fomina, Gūtmane; Reine.Slovākija: Slamova 18, Balintova 13, Hruscakova 11 (16ab).

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa