07.07.2012. 23:14
Latvijas U20 izlase priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms starta Eiropas čempionātā Kauņā zaudēja Lietuvas U20 komandai - 63:92 (16:30, 25:46, 48:72). Svētdien komandas tiksies vēlreiz. Abas vienības gatavojas Eiropas U20 čempionātam, kas 12.jūlijā sāksies Slovēnijā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers:

"Nospēlējām slikti - pretinieku  izskatījās kā divus gadus vecāki. Nebijām gatavi tādam spēka spiedienam, mums pārgāja pāri kā ar ceļa rulli. Jā, izpaudās musu problēmas centra spēlētāju līnijā, taču šodien zaudējām faktiski visās pozīcijās.

Lietuvieši no pirmās minūtes  ieguva lielu pārsvaru. Kad mazliet adaptējāmies un samazinājām rezultāta starpību zem desmit punktiem, viņi uzreiz atbildēja ar precīziem tālmetieniem un ātrajiem uzbrukumiem, aizmukdami vēl tālāk.

Otrajā puslaikā aina kļuva cerīgāka, jo paši sakārtojām savu spēli. Nedomāju, ka pretinieki kļuva paviršāki, jo viņiem vēl turpinās cīņa par vietu sastāvā. Ar labu aizsardzību piespiedām pretiniekus 19 reižu kļūdīties, tiesa, arī paši pieļāvām tikpat daudz kļūdu. Grozu zaudējām par 9 bumbām. Metām gandrīz tikpat daudz, cik pretinieki, taču uzbrukumu kvalitāte bija daudz zemāka.

Žēl, ka šāda pārbaude nenotika agrāk, kad būtu vairāk laika labot pamanītos trūkumus. Lietuvas komandai šī bija devītā pārbaudes spēle, mums - piektā, turklāt divi mači nospēlēti ar B līgas komandu Baltkrieviju. Izdarīsim secinājumus un pacentīsimies, lai otrā spēle būtu saturīgāka."

Saskaņā ar spēles protokolu Latvijas komandā spēlēja un punktus guva: Jānis Timma 18, Kaspars Vecvagars 7, Arnolds Helmanis 6, Jānis Bērziņš 6, Artūrs Vītiņš 5, Mārcis Vītols 4, Andris Misters 4, Elvis Saulītis 2, Artūrs Bricis 1, Artūrs Brēmers 1, Ojārs Siliņš, Dāvis Čoders (individuālajā statistikā trūkst 9 punktu).