14.12.2017. 10:38

Trīs mačos septiņus punktus sakrājusī Latvijas izlase atrodas kopvērtējuma pirmajā vietā, tādējādi liktenis atrodas pašu rokās – jāuzvar, un viss būs kārtībā. Vakar izdevās pārliecinošā spēlē ar 5:1 pieveikt vienaudžus no Austrijas, kuri Gustavam Grigalam sauso spēli atņēma nepilnas trīs minūtes līdz beigām. Pie trīs rezultativitātes punktiem tika trīs spēlētāji – uzbrucējam Denisam Smirnovam un aizsargam Renāram Kārklam 1+2, kamēr Pauls Svars izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Ja austrieši zaudējuši visos mačos, tad Francijas hokejistiem veicies labāk – viņi sāka ar divām uzvarām. Taču vakar sausā tika zaudēts Vācijas U20 izlasei – 0:4. Laukuma saimnieki izredzes cīnīties par uzvaru zaudēja pašā cīņas ievadā, pirmajās septiņās minūtēs ielaižot trīs vārtus. Pēc vārtsargu maiņas izdevās sakārtot spēli, tomēr ar 28 metieniem nepietika, lai dabūtu ripu sāncenšu cietoksnī. Tādējādi francūži ieņem ceturto vietu sešu komandu konkurencē.

"Izdevās spēli sākt pārliecinoši, iemetot divus ātrus vārtus. Jāuzteic arī vairākums, kuru realizējām četras reizes. Treniņos pie tā ļoti nopietni strādājām," pēc austriešu pieveikšanas teica komandas kapteinis Tomass Zeile. "Neatļāvām austriešiem elpot, izdarījām pamatīgu spiedienu vārtiem. Nedaudz žēl, ka izskaņā ielaidām vārtus. Taču uzvara ir lielisks pamats, uz kura būvēt panākumus divās atlikušajās spēlēs."

Francija atklāšanas spēlē ar 6:1 pārspēja Austriju, savukārt otrajā mačā izdevās ar 4:3 pagarinājumā pieveikt ungārus, izlīdzinājumu panākot četras minūtes pirms pamatlaika beigām. Laukuma saimnieku rezultatīvākie spēlētāji ir uzbrucēji – gan Luijs Petī, gan Aleksandrs Teksjē izdarījuši četras rezultatīvas piespēles. Pirmais spēlē Zviedrijas junioros, kamēr Teksjē ir pēdējo gadu talantīgākais Francijas hokejists.

18 gadus veco uzbrucēju šovasar ar 45. numuru draftā izvēlējās Kolumbusas "Blue Jackets". Kopā ar Francijas pieaugušo izlasi aizvadot pārbaudes spēles Rīgā, Teksjē vērot bija ieradušies vairāku Nacionālās hokeja līgas komandu skauti. Viņš spēlē Somijas spēcīgākajā līgā, pārstāvot "KalPa" un 30 spēlēs savācot 12 punktus – astoņi vārti un četras piespēles. Visticamāk, nākamajā sezonā Teksjē dosies uz Ziemeļameriku.

Rīt Latvijas U20 izlasei brīvdiena, bet sestdien ļoti svarīgs duelis ar vāciešiem, kuri šodien tiksies ar Ungārijas izlasi. Iespējams, duelī tieši starp mūsējiem un Vācijas valstsvienību izšķirsies, kura komanda nākamajā gadā spēlēs elites divīzijā.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301