21.12.2012. 19:28

Šovakar "Inbox.lv" ledus hallē pēdējo pārbaudes spēli pirms decembra nogalē gaidāmā pasaules čempionāta aizvadīja Latvijas U20 hokeja izlase, kas ar 4:0 uzvarēja Latvijas virslīgas hokeja čempionāta izlasi. Latvijas U20 izlases labā divus vārtus guva Roberts Lipsbergs, bet pa vieniem guva Ņikita Jevpalovs un Edmunds Augstkalns.

Pirms šīs spēles Latvijas U-20 izlase šonedēļ divas reizes tikās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) klubu Sanktpēterburgas "SKA-1946", svinot uzvaru ar rezultātu 5:3 un zaudējot ar 3:4.

Latvijas klubu izlasē spēlēja tādi pazīstami spēlētāji, kā Aleksandrs Kerčs juniors, Ronalds Cinks, Edgars Lipsbergs, Jānis Straupe, Edgars Dīķis un Artūrs Salija. Klubu izlases vārtos stājās viens no U20 izlases vārtsargiem Ivars Punnenovs, kamēr U20 vārtos spēli sāka Elvis Merzļikins.

Abām komandām pirmajā periodā bija vairākas iespējas spēlēt vairākumā, tomēr neviens no tiem netika izmantots. Reālākā iespēja atklāt spēles rezultātu pirmajā periodā bija Edgaram Kurmim ar soda metienu, tomēr viņam U20 izlases vārtsargu Elvi Merzļikinu neizdevās pārspēt.

Spēles rezultātu 31. minūtē atklāja U20 izlase, kad pēc Edgara Kuldas un Riharda Bukarta piespēlēm izcēlās Ņikita Jevpalovs. Pēc nepilnām četrām minūtēm klubu izlasi par noteikumu pārkāpumu (noraidījumu par turēšanu ar rokām nopelnīja aizsargs Edgars Dīķis) sodīja Edmunds Augstkalns, dubultojot U20 izlases pārsvaru – 2:0.

No trešā perioda klubu izlases vārtos stāvēja Vadims Miščuks, ieņemot Ivara Punnenova vietu. Spēles 54. minūtē Roberts Lipsbergs pēc Bļugera un Andersona piespēlēm pārspēja Miščuku, panākot jau 3:0. 58. minūtē Roberts Lipsbergs guva savus otros vārtus spēlē, ieraidot ripu tukšos vārtos, tādējādi uzstādot spēles galarezultātu – 4:0.

Atgādināsim, ka jau 26. decembrī Ufā sāksies pasaules čempionāts junioriem, kurā Latvijas hokejisti šogad startēs vienā apakšgrupā ar Zviedrijas, Somijas, Čehijas un Šveices jaunajiem spēlētājiem. Izslēgšanas spēlēs no katras grupas nokļūs trīs komandas. Grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet otrā un trešā vieta spēlēs vēl ceturtdaļfinālu.

Iepriekšējais U20 pasaules čempionāts risinājās Kanādā, un tur Latvija apliecināja savu vietu starp pasaules labākajām jauniešu izlasēm, izcīnot 9. vietu. Krievijas izlase izcīnīja sudraba medaļu, finālā piekāpjoties Zviedrijai (0:1). Savukārt cīņā par bronzu Kanāda uzvarēja Somiju (4:0).