05.01.2014. 22:50
Pasaules U20 hokeja čempionāts Zviedrijas pilsētā Malmē šovakar noslēdzās ar fināla spēli, kurā Somijas jaunie hokejisti ar 3:2 pagarinājumā pārspēja laukuma saimniekus zviedrus. Uzvaras vārti aizsarga Rasmusa Ristolainena kontā.

Jau spēles 28.sekundē somi pamanījās atklāt rezultātu – precīzs bija aizsarga Esas Lindela plaukstas metiens. Skatītāju vētrainā atbalsta pavadītie zviedri metās pretuzbrukumā, tomēr atdūrās pret sava hokejista noraidījumu. Neskatoties uz diviem mazākumiem pirmajā periodā, zviedri šķietami dominēja (metienu attiecība gan tikai 12 pret 11), bet somu aizsardzība ar Jūsi Sarosu vārtos spēlēja droši. Somijas pretuzbrukumi gan bija diezgan bīstami, un panervozēt nācās arī Zviedrijas vārtsargam Oskaram Danskam.

Otrajā periodā zviedri turpināja iesākto ofensīvu, tomēr somu aizsardzība darbojās ļoti augstā līmenī, lielāko daļu laukuma saimnieku metienu nemaz nelaižot līdz vārtiem. Emocijas sakāpināja sitiens pa galvu zviedru uzbrucējam Sebastianam Kolbergam, un drīz Zviedrijas jaunie hokejisti realizēja skaitlisko vairākumu – precīzs bija Lukasa Valmarka metiens.

Zviedru prieki neilga pat minūti – somi pārsteidza mājinieku aizsardzību ar lielisku kapteiņa Teravainena piespēli vārtu priekšā, kur nekļūdīgs bija turnīra labākais vārtu guvējs Manalanens. Zviedri atsāka uzbrukumus, tomēr abām komandām jūtami trūka spēku augsta spēles tempa uzturēšanai. Lai gan Sarosam nācās dažas reizes vēl iesaistīties spēlē, līdz otrajai pauzei rezultāts vairs nemainījās.

Arī trešajā periodā mačs turpinājās ierastajā ritmā. Atpūta gan bija nākusi par labu, spēles tempam nedaudz pieaugot, tikmēr zviedru dominance palika iepriekšējā līmenī. Zviedriem par labu nāca arī divi vairākumi perioda sākumā, bet trešdaļas vidū emocijas jau sita augstu vilni – mača tiesneši gandrīz atstāja somus trijatā, tomēr tas nenotika.

Tā vietā zviedri ieguva jau trešo vairākumu trešajā periodā, un Rasmusa Ristolainena noraidījumu pārvērta vārtu guvumā – precīzs no zilās līnijas bija Kristians Djoss. Zviedru ofensīva neatslāba arī pēc neizšķirta panākšanas – skandināvi centās visu nokārtot jau pamatlaikā, tomēr somi lielām pūlēm noturēja 2:2 un iespēju nedaudz atpūsties pirms 20 minūšu pagarinājuma.

Papildlaiks sākās ar somu uzbrukumiem – Somijai acīmredzami bija palicis vairāk enerģijas, kamēr zviedri pamatlaikā bija pamatīgi nopūlējušies somu aizsardzības uzlaušanā. Tomēr arī somiem vairs neizdevās tāda saspēle kā mača pamatlaikā, tāpēc nācās paļauties uz individuāliem mēģinājumiem.

Zviedru aizsardzību pārsteidza viens no Somijas izlases līderiem Rasmuss Ristolainens. Pirmie divi Bufalo "Sabres" aizsarga reidi zviedru zonā pabrīdināja laukuma saimniekus par potenciālajām briesmām, bet ar trešo reizi Ristolainens pārspēja lieliski spēlējušo Oskaru Dansku un izcīnīja Somijas U20 izlasei trešās zelta medaļas valsts vēsturē.

Zviedrija – Somija 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)Vārti: 0:28 Lindels (Manalanens, Teravainens) 0:1, 27:53 Valmarks (Bengtsons, Djoss, vair.) 1:1, 28:38 Manalanens (Teravainens, Lehkonens) 1:2, 50:53 Djoss (Valmarks, Kolbergs, vair.) 2:2, 69:42 Ristolainens (Teravainens, Vainonens) 2:3.Metieni: 37:31.Soda minūtes: 4:12.Vārtsargi: Oskars Dansks – Jūse Saross

Izmantotie resursi:Frontpage - 2014 IIHF World Junior Championship...