13.12.2015. 21:26
Austrijā sākusies cīņa par iekļūšanu pasaules čempionāta hokejā U20 izlasēm elites divīzijā. Vācija atklāšanas mačā ar 3:2 pārspēja Kazahstānu, bet Norvēģija izrēķinājās ar Itālijas vienaudžiem, sagraujot viņus ar 10:1.

Čempionāta atklāšanas mačā tikās Kazahstānas un Vācijas juniori. Lai arī pirmie vadībā tika kazahi, Vācijas izlase otrā perioda sākumā atbildēja ar diviem vārtiem. 49. minūtē Kazahstānas uzbrucējs Dmitrijs Presnovs atjaunoja neizšķirtu, taču vēlīnajā drāmā Vācija tomēr tika pie trim punktiem. 59. minūtē savus otros vārtus guva vācu aizsargs Kajs Vismans, kurš pārstāv DEL klubu „Eisbaren”, un Vācija guva uzvaru pamatlaikā ar 3:2.

Ja dienas pirmajā mačā intrigas netrūka, Norvēģijas un Itālijas duelī uzvarētāju vārtu skaitu nācās rakstīt ar divciparu skaitli. Ironiskā kārtā Itālija rezultātu atklāja pirmā, kad jau trešajā minūtē vārtus guva Matiass Mantingers, Maksima Širokova komandas biedrs Itālijas augstākās līgas komandā „Sterzing/Vipiteno”.

Tas izrādījās teju pēdējais pozitīvais moments Itālijas spēlē, jo līdz pirmā perioda beigām Norvēģija bija panākusi 3:1, otrā perioda pirmajā pusē nokārtoja 5:1, bet spēles pēdējās 20 minūtēs bez žēlastības sadragāja Itālijas vārtos vēl piecas ripas un svinēja uzvaru 10:1. Divus vārtus guva Ludvigs Hofs, Savienoto Valstu Hokeja līgā (USHL) spēlējošs uzbrucējs, ar trim punktiem izcēlās 18 gadus vecais Andešs Guliksens, bet kopumā vismaz divus punktus šajā spēlē guva septiņi norvēģu hokejisti. Norvēģija arī dominēja izdarīto metienu skaitā – pa Itālijas vārtiem tika raidīt 60 (!) metieni, kamēr pa Norvēģijas tikai 17.

Norvēģi savu nākamo spēli aizvadīs rīt pret Austriju, bet 16. decembrī spēkosies ar Latviju, kura šobrīd savā pirmajā spēlē šajā turnīrā cīnās ar mājiniekiem austriešiem.