05.06.2016. 13:52
Baltijas kausa izcīņas pēdējās spēļu kārtas mačā Latvijas U19 izlases futbolisti šodien „Slokas” stadionā Jūrmalā ar 4:3 pieveica Somijas vienaudžus, triumfējot arī visā turnīrā.

Lai gan spēles pašā sākumā aktīvāki uzbrukumā bija somu jaunie futbolisti, 6. minūtē pretinieku soda laukumā ielauzās Marks Kurtišs un pēc viņa sitiena bumba nodrebināja Somijas izlases vārtu stabu. Bet pēc pāris minūtēm rezultātu atklāt varēja arī somi, kad bumbu pēc viltīga Samuela Pērsona sitiena paspēja skart Rihards Matrevics un tā trāpīja pa vārtu pārliktni. Vēl pēc dažām minūtēm Somijas U19 komandai bija vēl viena iespēja izvirzīties vadībā, bet veiksme atkal bija Matrevica pusē.

Spēles 20. minūtē beidzot tika sagaidīti arī pirmie vārti un tos guva Latvijas izlase, kad pēc stūra sitiena somi mūsējiem ļāva izpildīt trīs sitienus pēc kārtas un Kristaps Liepa ieraidīja bumbu vārtos. Somijas futbolisti metās atspēlēties, bet latvieši atbildēja ar Jāņa Grīnberga sitienu pāri vārtiem pretuzbrukumā. 31. minūtē Latvijas komandai izdevās vēl viens labs pretuzbrukums, kurā pēc tālas un ļoti precīzas Matrevica piespēles aci pret aci ar somu vārtsargu Hugo Keto nonāca Kurtišs, raidot bumbu vārtos.

Divu vārtu pārsvaru ilgi nosargāt gan neizdevās, jo 35. minūtē pussargs Saku Iletupa ar ļoti precīzu sitienu no distances samazināja rezultāta starpību. Puslaika izskaņā vēl viena laba iespēja bija Grīnbergam, taču pēc viņa sitiena ar galvu bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

Otrā puslaika ievadā Latvijas U19 izlases uzbrukumā atkal aktīvs bija Kurtišs, tomēr reālu vārtu gūšanas iespēju bija mazāk nekā pirmā puslaika sākumā. Bet 65. minūtē Kurtišs tika atalgots par centību, kad Fricis Roderts ar piespēli izvirzīja viņu labā sitiena pozīcijā un Marks nekļūdījās – 3:1. Tikai pēc četrām minūtēm par spēli ar roku savā soda laukumā uz Somijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru aukstasinīgi realizēja Daniils Hvoiņickis, panākot jau 4:1.

Spēles 74. minūtē pēc Vladislava Soloveičika sarkanās kartītes Latvijas izlases palika mazākumā, turklāt uzreiz pēc tam ar teicamu soda sitienu Matrevicu pārspēja Sergejs Jerjomenko. Lai gan 89. minūtē Samu Alanko samazināja rezultāta starpību līdz minimumam un somiem bija izdevība arī izraut neizšķirtu, atlikušajā laikā mājiniekiem panākumu izdevās nosargāt un iegūtie trīs punkti garantēja pirmo vietu turnīrā.

Otrā pēdējās kārtas spēlē Lietuvas U19 futbolisti Zemgales Olimpiskā centra stadionā ar 2:0 pārspēja Igaunijas vienaudžus, iegūstot otro vietu Baltijas kausā. Atgādinām, ka ceturtdien Latvijas jaunie futbolisti Baltijas kausa turnīru sāka ar 4:2 uzvaru pār Igauniju, bet Somija cīnījās neizšķirti 2:2 ar Lietuvu. Piektdien Latvijas U19 izlase nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Lietuvas vienaudžiem, bet Somija cīnījās 0:0 ar Igauniju.

Vārti: Liepa 20’, Kurtišs 31’, 65’, Hvoiņickis 70’ (11m) – Iletupa 35’, Jerjomenko 75', Alanko 89'.Galvenais tiesnesis: Artis Ķeniņš