14.01.2017. 20:11

Pirmajā setā Latvijas volejbolistes, pateicoties pretinieču daudzajām kļūdām, izcīnīja uzvaru ar 25:20. Uzņemtais kurss tika turpināts arī otrajā setā. Melnkalnietes kļūdījās arvien vairāk un zaudēja pārliecību, bet latvietes pielika punktu ar Dārtas Lūses uzbrukumu – 25:17 un viens sets no uzvaras.

Nesaki hop, pirms neesi pārlēcis, un arī latvietēm ceļš kļuva daudz grūtāks. Kļūdas un līdz galam nenostrādātas epizodes lika zaudēt pārsvaru trešā seta vidū. Lai gan Rūtas Lindes serves ļāva pietuvoties līdz minimumam, sekoja neveiksme ar 21:25, un tagad pārliecību bija zaudējušas mūsējās.

Ceturtā seta ievadā Melnkalnes izlase ļoti ātri ieguva desmit punktu pārsvaru (12:2), tomēr nākamos četrus punktus pēc kārtas guva latvietes. Pateicoties izmaiņām sastāvā, pakaļdzīšanās tika rīkota arī seta galotnē, tomēr izglābties neizdevās – 18:25. Tas nozīmēja, ka uzvarētājas bija jānoskaidro piektajā setā.

Latvietes saņēmās, uzvarot pirmajās trīs izspēlēs, bet pie 8:4 notika lūzums, ļaujot sāncensēm izlīdzināt rezultātu. Sekoja pārtraukums, pēc kura laukuma saimnieces darbojās aukstasinīgi un teju nevainojami, piektajā setā izcīnot panākumu ar rezultātu 15:9. Tādējādi izcīnīta pirmā uzvara.

Rīt pulksten 18:00 duelis pret Serbijas U18 izlasi, kas iepriekšejā Eiropas čempionātā spēlēja finālā un pirmajos divos mačos nav zaudējusi ne seta. Lai iekļūtu nākamajā kārtā, mūsējām jāieņem vismaz otrā vieta grupā.

Sastāvs: Rūta Linde, Dārta Lūse, Agija Ankevica, Marta Kamēlija Levinska, Kristīne Teivāne, Irbe Andiķe Lazda, Amanda Nikola Ērgle, Lāsma Ozola, Meinarda Brīvule, Ance Upeniece, Petra Nečiporuka, Elīna Zvaigzne.

13. janvāris16:30 Melnkalne – Serbija 0:3 (10:25, 23:25, 23:25)19:00 Latvija – Ukraina 2:3 (25:17, 12:25, 25:23, 19:25, 11:15)14. janvāris15:30 Ukraina – Serbija 0:3 (18:25, 12:25, 8:25)18:00 Latvija – Melnkalne 3:2 (25:20, 25:17, 21:25, 18:25, 15:9)15. janvāris15:30 Ukraina – Melnkalne18:00 Latvija – Serbija

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222