17.07.2014. 15:21
Latvijas U18 sieviešu izlase ar pārliecinošu uzvaru sākusi Eiropas čempionāta B divīzijas turnīru Rumānijā, ar rezultātu 78:58 pieveicot Vācijas izlasi, turklāt mača gaitā Latvijas pārsvars sasniedza arī 28 punktus.

Pārbaudes spēlē jūnijā Latvija bija piekāpusies Vācijai ar 68:71, un vismaz spēles sākums EČ atklāšanas spēlē liecināja, ka šodien līdzīgs scenārijs ieplānots netiek. Jaunās latvietes izrāvās vadībā ar 14:1, turklāt neapturama bija Kitija Štolce, kura guva septiņus punktus.

Vācietes gan spēja pirmo ceturtdaļu noslēgt ar puslīdz pieklājīgu 9:20, taču otrajā ceturtdaļā atkal sabruka. Nu par viņu kapraci kļuva Anna Buša, kura īsā mirklī guva sešus punktus, ļoti precīzi grozam uzbruka arī pārējās Latvijas spēlētājas, kamēr vācietes nerealizēja pat soda metienus. Puslaika pārtraukumā +25 Latvijai (44:19).

Jautājums par spēles uzvarētāju lielā mērā bija izšķirts, līdz ar to no fakta, ka Vācija trešajā ceturtdaļā iemeta vairāk nekā pirmajā puslaikā, lielas problēmas neradās un arī pēdējās ceturtdaļas sākumā Latvijai bija 21 punkta pārsvars. Trenere Ilze Ose-Hlebovicka plaši variēja ar sastāvu, kas palīdzēja vācietēm pievilkt līdz 52:68, un piekto piezīmi Latvijas izlasēs saņēma 12 minūšu laikā astoņus punktus guvusī Beāte Markāne.

Latvijai vairs neizdevās izcelties ar tādu rezultativitāti kā pirmajā puslaikā, taču tuvāk par 14 punktiem vācietes pielaistas netika, kas ļāva gūt uzvaru ar 78:58. Latvijas izlasē pa 14 punktiem guva Buša un Paula Strautmane, bet 13 Bīriņas rēķinā. Tika realizēti seši tālmetieni no deviņiem, turklāt latvietes izdarīja divreiz vairāk rezultatīvu piespēļu nekā pretinieces (14 pret 6).

Šovakar A grupā spēli aizvadīs arī Latvijas nākamās konkurentes Igaunija un Īrija, bet Latvijas nākamā spēle būs parīt pret Igauniju. Nākamajā kārtā iekļūs grupas divas spēcīgākās komandas.

Latvija-Vācija 78:58 (20:9, 24:10, 20:24, 14:15)Latvija:Buša 14, Strautmane 14, Bīriņa 13, Štolce 10, Magone 8, Markāne 8, Betlere 6, Spīgule 5