12.04.2014. 20:32
Latvijas U18 regbija izlase sestdien Ungārijas pilsētā Estergomā ar 24:6 uzvarēja mājinieku komandu Eiropas čempionāta C divīzijas izšķirošajā spēlē un nodrošināja šī vecuma regbistiem vietu B divīzijā nākamajā gadā.

Latvijas komanda izmantoja savu fizisko pārspēku, lai gan ungāriem bija auguma pārsvars. Liela spēles daļa tika pavadīta pretinieku laukuma pusē, taču pirmais piezemējums tika veikts tikai 24. minūtē, kad to izdarīja Dainis Turkins no "Ežiem", un Jānis Pelēcis no "Misas" iesita realizāciju panākot 7:0. Līdz pārtraukumam ungāri iesita divus sodus (7:6), bet otrā puslaika sākumā tālu soda sitienu no 40 metriem realizēja Pelēcis (10:6).

Līdz spēles beigām vēl divus piezemējumus izdarīja Filips Mudulis no "Ežiem", kurš izmantoja savu veiklību pēc pretinieku auta un Dāvis Gauja no "Livonia" veicot skrējienu pa puslaukumu un malu, bet bumbu piezemējot pa vidu vārtu stabiem. Pelēcis iesita abas realizācijas.

Trešdien pirmajā spēlē Latvijas U18 izlase ar 32:14 uzvarēja Dānijas vienaudžus. Pagājušajā gadā B divīzijas turnīrā Francijā Latvija zaudēja visās trīs spēlēs, kādēļ šogad tai nācās spēlēt C divīzijā. Spēcīgākajā – Elites divīzijā, tāpat kā A un B divīzijās spēlē pa astoņām komandām.