31.07.2016. 20:45
Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase svētdien, 31. jūlijā, zaudēja Krievijai ar rezultātu 58:65 un Eiropas čempionāta kopvērtējumā izcīnīja ceturto vietu.

Pieckārtējā Eiropas junioru čempione Krievija (1996, 2000, 2002, 2004, 2014) turnīru sāka ar piecām uzvarām pēc kārtas, taču pusfinālā zaudēja Spānijai – 55:71. Pēdējos desmit gados, neskaitot Matusiņju izcīnīto zeltu, Krievijas rēķinā arī divi sudrabi (2008, 2012) un divas bronzas (2007, 2015).

1998. gadā dzimušās Krievijas spēlētājas pirms diviem gadiem Debrecenā kļuva par Eiropas kadetu čempionēm, finālā pārspējot Čehijas U16 komandu. Čehijas meitenēm Šopronā pietrūka Reisingerova, savukārt Krievijas sastāvā nebija Kurskas “Dynamo” jaunieguvums, centra spēlētāja Marija Vadejeva.

Latvija: Šepte, Pāvelsone, Grabe, Rozentāle, Strautmane

Laura Grabe uzbrukumā izcīnīja atlēkušo bumbu, saglabājot to Latvijai, un brīdi vēlāk saņēma partneres piespēli perimetrā – 3:3. Minūti vēlāk Laura no labā stūra izvirzīja sarkanbaltsarkanās vadībā, taču viņas trāpījumi pirmajā ceturtdaļā bija vienīgie latviešu trāpījumi no spēles – 6:5. Aizsardzībā komanda strādāja kārtīgi, kamēr uzbrukumā neprecīzs bija viens metiens pēc otra. Vienīgās sekmes – divreiz izdevās izprovocēt noteikumu pārkāpumus. Pirmajā reizē krievietes, bloķējot metienu, nogāza zemē Kristiānu Sprudzāni, otrajā reizē kavēja Dignu Strautmani. Katra realizēja pa vienam brīvmetienam – 8:13.

Nākamās desmit minūtes sākās labāk. Digna Strautmane groza apakšā iespēlēja bumbu Luīzei Šeptei, bet Dinija Pāvelsone iemeta tālu divpunktu metienu – 12:13. Sekoja cīņa par bumbu aizsardzībā, divām Latvijas spēlētājām nokrītot uz grīdas kopā ar Krievijas centra spēlētāju Raisu Musinu. Pēdējā sasita kreisās kājas ceļgalu un klibojot nolēca no laukuma, bet Digna Strautmane uzbrukuma noslēgumā realizēja vienu no diviem brīvmetieniem – 13:13. Minūti vēlāk Luīze Šepte izlīdzināja rezultātu ar metienu lēcienā – 15:15. Musina ātri atgriezās laujumā, savukārt Sabīne Lipe zaudēja un tikpat ātri atguva bumbu skrējienā ar Darju Kuriļčuku. Krievu tālmetienam ar precīziem brīvmetieniem atbildēja Linda Svenne, bet Dinija Pāvelsone no groza apakšas izvirzīja Latviju vadībā – 19:18. Linda Svenne turpināja lieliski izpildīt brīvmetienus, kamēr Digna Strautane 17. minūtes beigās apspēlēja pretinieci groza apakšā – 23:18. Luīze Šepte pēc pagrieziena dabūja bumbu grozā pāri Kamilai Ogunai, bet Alise Markova uzņēmās un iemeta pēc garāmgājiena – 27:22. Krievietēm puslaika pēdējās sekundēs izdevās iemest tālmetienu – 27:25.

Krievija otro puslaiku sāka ar diviem precīziem metieniem, tādējādi izvirzoties priekšā – 27:29. Dinija Pāvelsone atpēlēja bumbu Dignai Strautmanei, kuras pustālais metiens izlīdzināja rezultātu, taču krievietes sameta vēl četrus punktus – 29:33. Dinija ar sarežģītu metienu no groza apakšas samazināja starpību, Alise Markova aizsardzībā nobloķēja Musinu, bet Luīze Šepte ar garāmgājienu un otro no diviem nopelnītajiem brīvmetieniem atguva vadību – 34:33. Musina un Digna Strautmane apmainījās ar precīziem metieniem, turpinājumā sekojot pāris krievu groziem no apakšas – 36:40. Kristiānas Sprudzānes pustālais metiens samazināja starpību, bet pēdējā uzbrukumā divas reizes neizdevās dabūt bumbu grozā – 38:40.

Dinija Pāvelsone no groza apakšas izlīdzināja rezultātu – 40:40. Krievijas spēlētāja revanšējās, bet Luīze Šepte atkal pārmeta bumbu pāri Ogunai – 42:42. Pretinieces kārtējo reizi izvirzījās priekšā, atbildē saņemot Dinijas Pāvelsones tālmetienu – 45:44. Krievietes meta neprecīzi, taču noķēra bumbu un Musina cauri sedzējām guva divus punktus ar sodu – 45:47. Nākamais pretinieču uzbrukums tika atvairīts, bet Kristiāna Sprudzāne realizēja sarežģītu tālmetienu – 48:47. Spēles translācija aprāvās un notikumiem laukumā varēja sekot ar teksta tiešraides palīdzību. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Krievija panāca sešu punktu pārsvaru – 49:55.

Luīze Šepte, ielaužoties soda laukumā, divus punktus atspēlēja un nopelnīja brīvmetienu. Tas nebija precīzs, taču Digna Strautmane izcīnīja atlēkušo bumbu un uzbrukuma turpinājumā iemeta tālmetienu – 54:55. Ogunas trāpījumam ar diviem punktiem atbildēja Luīze Šepte – 56:57. Krievietes guva četrus punktus pēc kārtas, pirms pamatlaika pēdējās minūtes atjaunojot piecu punktu pārsvaru – 56:61. Arī nākamais Latvijas uzbrukums nebija sekmīgs un nācās sist sodu. Musina trāpīja pirmo no diviem metieniem, bet latvietēm atkal neizdevās trāpīt. Musina kļūdījās un Digna Strautmane samazināja starpību, taču līdz finālsvilpei palika tikai 21 sekunde – 58:62. Sodu taktika turpinājās. Arī šoreiz Musina realizēja vienu no diviem metieniem – 58:63. Atbildes uzbrukums pēc minūtes pārtraukuma beidzās ar neprecīzu metienu un sekoja kārtējais sods. Šoreiz Musina realizēja abus metienus, izšķirot spēles iznākumu.

Latvija – Krievija 58:65 (8:13, 19:12, 11:15, 20:25)Latvija: Luīze Šepte 16, Digna Strautmane 13 (11ab), Dinija Pāvelsone 11 (6ab), Kristiāna Sprudzāne 6, Laura Grabe 6 (5pp), Linda Svenne 4, Alise Markova 2, Janeta Rozentāle, Sabīne Lipe, Maija Gertsone, Marianna Kļaviņa; Ivanda Hudjakova.Krievija: Musina 26 (16ab), Kuriļčuka 10, Nuritdinova 7, Komarova 7, Oguna 6 (7ab), Oļeiņikova 5, Čerena 4, Pleskeviča; Ņesterova, Kramara, Gunčenko, Kosuļņikova.

Metieni no spēles: 22/63 vs 22/602p: 17/50 vs 18/493p: 5/13 vs 4/111p: 9/15 vs 17/21AB: 39 (9/30) vs 45 (10/35)RP: 11 vs 17Kļ.: 10 vs 13PB: 7 vs 7BM: 5 vs 3Personiskās piezīmes: 22 vs 16

Trešdiena, 27. jūlijs, astotdaļfināliČehija – Turcija 56:60Beļģija – Horvātija 61:59Spānija – Slovēnija 69:42Latvija – Izraēla 59:56Itālija – Slovākija 44:31Ungārija – Serbija 69:53Francija – Lietuva 53:51Krievija – Nīderlande 82:50

Piektdiena, 29. jūlijs, ceturtdaļfināliLatvija – Beļģija 55:52Turcija – Spānija 57:67Itālija – Francija 52:60Krievija – Ungārija 64:61

Sestdiena, 30. jūlijs, pusfināliLatvija – Francija 44:53Spānija – Krievija 71:55

15 Ivanda Hudjakova Valmiera SF 180 31.03.1998 Valmiera

Galvenais treneris: Ainārs ČuksteTreneri: Matīss Graudiņš, Daiga ŽvirbleFizioterapeite: Linda ZujevaMenedžeris: Viktors Zujevs

16 Nīderlande Joost Van Rangelrooij 0-7

Augstāko sabiedrību atstāja Izraēla, Slovākija un Nīderlande, kuru vietā nākamgad spēlēs Grieķija, Zviedrija un Bosnija.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222