22.08.2013. 23:06
Latvijas U18 sieviešu basketbola izlase ceturtdien, 22. augustā, Miškolcā uzvarēja Bosniju-Hercegovinu ar rezultātu 64:46, izcīnīja pirmo vietu F grupā un iekļuva Eiropas čempionāta B divīzijas pusfinālā. Lai atgrieztos A divīzijā, atlikušajās divās spēlēs nepieciešams izcīnīt vienu uzvaru. Pusfinālā jāspēlē pret Poliju, savukārt otrajā pārī sacentīsies Lietuva un Beļģija.

# Komanda U-Z Attiecība P
1 Latvija 2-1 174:159 (+15) 5
2 Beļģija 2-1 200:159 (+41) 5
3 Bosnija 1-2 155:192 (-37) 4
4 Ungārija 1-2 181:200 (-19) 4

Beļģijas 81-59 uzvara pār turnīra saimnieci Ungāriju pavēra Latvijai ceļu uz pirmo vietu grupā. Atlika uzvarēt bosnietes ar jebkādu starpību. Rūdolfa Rozīša un Mudītes Zanderes komanda to paveica, kopvērtējumā apsteidzot arī 2011. gada Eiropas kadetu vicečempioni Beļģiju.

Latvija: Krēsliņa, Frīdenberga, Laksa, Džarcāne, Bīriņa

Spēles sākumā komandas apmainījās ar izrāvieniem. Kate Krēsliņa guva pirmo piecus punktus, bet bosnietes atbildēja ar 2:12 ofensīvu, iegūstot piecu punktu pārsvaru – 7:12. Otrās ceturtdaļas sākumā pēc Frīdenbergas, Lūķes, Laksas un Bīriņas punktiem rezultātu izdevās izlīdzināt – 14:14. Sāncenses vēlreiz aizgāja priekšā, taču Beāte Markāne un Sigita Džarcāne ar trīs tālmetieniem pēc kārtas izvirzīja vadībā Latviju – 27:23. Puslaikā plus četri (30:26).

Otrajā puslaikā iniciatīva pilnībā pārgāja Latvijas rokās. Jau pirmajās divdesmit minūtēs izkarojot pārsvaru zem groziem (25-16) talkā nāca laba spēle aizsardzībā. Bosnietes katru punktu guva ar grūtībām, kamēr Latvijai uzbrukumā neapturama bija Krēsliņa. Īsā laikā viņa guva 12 punktus, bet pretinieču atbildes mēģinājumi ceturtajā ceturtdaļā tika ierobežoti pavisam. Bosnietes neiemeta pēdējos divpadsmit tālmetienus pēc kārtas.

Bosnija – Latvija 46:64 (14:12, 12:18, 13:19, 7:15)Latvija: Kate Krēsliņa 19 (2p 3/5, 3p 4/5, 1p 1/1; 4rp, 2pb), Beāte Markāne 9 (3p 3/3), Arta Frīdenberga 8, Anna Buša 7 (3ab, 4ip), Paula Lūķe 5 (4ab, 3ip), Vineta Bīriņa 4 (11ab, 4ip), Kitija Laksa 4, Elīna Bērziņa 4 (5pp, 4ip), Sigita Džarcāne 3 (14ab, 3rp, 2ip), Anete Pētersone 1, Ivanda Hudjakova (1ab).

Metieni no spēles: 14/50 vs 22/612p: 12/36 vs 14/373p: 2/14 vs 8/241p: 16/22 vs 12/17AB: 35 (9/26) vs 46 (15/31)RP: 7 vs 11Kļ.: 15 vs 11PB: 6 vs 5BM: 1 vs 3Personiskās piezīmes: 20 vs 24Punkti ātrajos uzbrukumos: 6 vs 4Punkti pēc kļūdām: 7 vs 13Otrās iespējas punkti: 9 vs 15Punkti soda laukumā: 24 vs 22Starta piecnieki: 35 vs 47Rezerves: 11 vs 17

Izmantotie resursi:FIBA Europe