26.07.2016. 17:59
Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase otrdien, 26. jūlijā, Šopronā uzvarēja Slovākiju ar rezultātu 57:56 un izcīnīja pirmo vietu Eiropas čempionāta A grupā. Astotdaļfinālā 27. jūlijā plkst. 16:45 Latvija sacentīsies pret Izraēlu.

Slovākija pirmajā spēlē zaudēja Čehijai (44:58), savukārt nākamajā dienā atspēlējās un pagarinājumā uzvarēja Nīderlandi – 69:61. Tatru zemes pārstāves pirms diviem gadiem ierindojās 12. vietā Eiropas U16 čempionātā, bet no toreizējā sastāva ierindā ir piecas spēlētājas – Lelkeša, Mikulašikova, Dubenova, Feherova un Kovačikova.

Pirmsspēles matemātika bija vienkārša. Latvijas uzvara garantēja sarkanbaltsarkanajām pirmo vietu grupā, bet uz otro pozīciju varēja noslīdēt divos gadījumos: 1) zaudējums Slovākijai un Nīderlandes uzvara pār Čehiju, 2) zaudējums Slovākijai ar 18 punktu starpību. Latvijas meitenes visu atstāja pašu rokās.

Latvija: Gertsone, Pāvelsone, Šepte, Rozentāle, Strautmane

Ainārs Čukste jau pirmajā ceturtdaļā cīņā iesaistīja 10 spēlētājas. Latvietes izcēlās ar labu bumbas kustību un ātrām pārejām no aizsardzības uzbrukumā, vairākas reizes piespiežot pretiniecēm pārkāpt noteikumus. Luīze Šepte izrāvienā uz grozu guva punktus jau pirmajās spēles sekundēs, bet vēlāk gan viņa, gan Dinija Pāvelsone atzīmējās ar 2+1 gājienu. Digna Strautmane palīdzēja mazajām spēlētājām, apgādājot tās ar piespēlēm un atbloķējot Slovākijas centrus. Pēc pirmās ceturtdaļas sešu punktu pārsvars – 17:11.

Nākamajā ceturtdaļā laukumā devās arī viena no komandas motivētājām Marianna Kļaviņa. Slovākietes sāka trāpīt no distances un vairākas reizes samazināja starpību, taču iniciatīva palika Latvijas rokās. Digna Strautmane laukumā pavadītajos brīžos turpināja sekmīgi uzbrukt no visām pozīcijām, Maija Gertsone devās sekmīgā garāmgājienā, pirmos punktus guva Alise Markova un Marianna Kļaviņa – 31:26. Nedaudz iegāza cīņa par atlēkušajām bumbām (20-23), jo slovākietes bieži tika pie atkārtotām uzbrukuma iespējām. Puslaika noslēgumā ar aktīvu spēli priecēja Kristiāna Sprudzāne, nopelnot un iemetot vairākus brīvmetienus – 35:28.

Otrā puslaika ievadā slovākietes guva piecus punktus pēc kārtas, ievērojami samazinot starpību – 35:32. Sabīnes Lipes aktīvā darbība uzbrukumā no jauna ļāva palielināt pārsvaru – 45:36. Trešās ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs papildināt rēķinu neizdevās, bet pretinieces pēdējā uzbrukuma pēdējās sekundēs iemeta tālmetienu – 45:39.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Latvijai bija vēl vairāki nesekmīgi uzbrukumi, kamēr slovākietes vienu no iespējām realizēja. Ieilgušo sauso periodu pārtrauca Rozentāles divpunktu metiens no labā stūra – 47:41. Nepilnas divas minūtes vēlāk dobelniecei izdevās arī 2+1 gājiens – 50:43. Sabīne Lipe un Luīze Šepte pievienoja četrus precīzus brīvmetienus, divarpus minūtes pirms beigām atjaunojot plus astoņi – 54:46. Slovākietes minūtes laikā spēja atbildēt ar diviem precīziem tālmetieniem – 54:52. Janeta Rozentāle gar gala līniju devās garāmgājienā uz groza apakšu, taču arī pretinieces spēja uzbrukumā gūt divus punktus – 56:54.

Pamatlaika pēdējās minūtes sākumā Luīze Šepte realizēja vienu no diviem brīvmetieniem. Slovākietes pēc minūtes pārtraukuma devās pēdējā pilnajā uzbrukumā, Kovačikovai pārmetot bumbu pāri Strautmanei – 57:56. Pretējā pusē tika nobloķēta Dinija Pāvelsone un Tarkovičova tika pie divem brīvmetieniem. Pirmais nebija precīzs, otrais arī. Janeta Rozentāle izcīnīja atlēkušo bumbu un Latvija svinēja trešo uzvaru turnīrā.

Slovākija – Latvija 56:57 (11:17, 17:18, 11:10, 17:12)Slovākija: Mikulasikova 13 (15ab), Kovacikova 13, Tarkovicova 8, Feherova 7, Bilikova 6, Martiskova 3, Sailerova 3, Balazova 2, Svetlikova, Dubenova, Lelkes, Lukacikova.Latvija: Digna Strautmane 13 (9ab), Janeta Rozentāle 9 (7ab), Luīze Šepte 8, Dinija Pāvelsone 7, Sabīne Lipe 6, Alise Markova 5, Kristiāna Sprudzāne 5, Maija Gertsone 2, Marianna Kļaviņa 2, Ivanda Hudjakova, Linda Svenne; Laura Grabe.

Metieni no spēles: 22/66 vs 19/492p: 17/51 vs 18/373p: 5/15 vs 1/121p: 7/13 vs 18/26AB: 45 (22/23) vs 35 (12/23)RP: 12 vs 11Kļ.: 19 vs 20PB: 7 vs 10BM: 4 vs 10Personiskās piezīmes: 24 vs 14

Sestdiena, 23. jūlijsLatvija – Nīderlande 66:35Slovākija – Čehija 44:58

Svētdiena, 24. jūlijsČehija – Latvija 53:74Nīderlande – Slovākija 61:69P

Otrdiena, 26. jūlijsSlovākija – Latvija 56:57Nīderlande – Čehija 48:65

Trešdiena, 27. jūlijs, astotdaļfināli (iespējamas izmaiņas kalendārā)14:00 Spānija – Slovēnija (29)16:45 Latvija – Izraēla (25)16:15 Čehija – Turcija (26)16:45 Beļģija – Horvātija (30)18:30 Itālija – Slovākija (27)19:00 Ungārija – Serbija (31)20:45 Francija – Lietuva (32)21:15 Krievija – Nīderlande (28)

Piektdiena, 29. jūlijs, ceturtdaļfināli14:30 W25 – W30 (37)16:45 W26 – W29 (38)19:00 W27 – W32 (39)21:15 W28 – W31 (40)

Sestdiena, 30. jūlijs, pusfināli19:00 W37 – W39 (47)21:15 W38 – W40 (48)

Svētdiena, 31. jūlijs21:15 W47 – W48 (56)