17.07.2016. 21:03
Svētdien Lietuvas pilsētā Klaipēdā notika pēdējās Baltijas kausa izcīņas spēles junioriem, un Latvijas U18 puišu un meiteņu basketbola valstsvienības izcīnīja pārliecinošas uzvaras pār Igaunijas vienaudžiem.

Meitenes laukumā devās pirmās un jau no pirmajām minūtēm dominēja laukumā, pie tam otrajā ceturtdaļā pašas guva 14 punktus, taču igaunietēm ļāva iemest tikai vienu... Igaunietes pieļāva 36 kļūdas (par 20 vairāk nekā latvietēm), un Latvija izcīnīja pārliecinošu panākumu ar rezultātu 79:48.

Ivanda Hudjakova Latvijas labā guva 16 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, 14 punktus pievienoja Marianna Kļaviņa, 13 punkti un deviņas bumbas Janetai Rozentālei, bet Luīzes Šeptes kontā desmit punkti un piecas pārtvertas bumbas. Spēles protokols apskatāms ŠEIT.

Latvijas juniores turnīru noslēdza ar vienu uzvaru un diviem zaudējumiem.

Puišu spēlē latvieši nebija tālu, lai atkārtotu meiteņu iespēto - trešajā ceturtdaļā mūsējie sameta divdesmit punktus, kamēr igauņi vien divus. Latvieši kopumā izcīnīja par 30 bumbām vairāk, bet pirmajās 30 mača minūtēs igauņi bija spējuši gūt vien 24 punktus, tātad mazāk nekā vienu punktu (0,8) minūtē. Līdz spēles beigām šis rādītājs kļuva vēl sliktāks (0,78), un Latvija svinēja graujošu panākumu ar rezultātu 73:31.

Ierasti rezultatīvākais Latvijas rindās bija Artūrs Strautiņš, kurš iemeta 17 punktus, kā arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. 12 punkti un piecas bumbas Robertam Blumbergam, bet pa deviņiem punktiem sameta Kristers Zoriks, Kārlis Garoza un Edgars Kaufmanis. Pirmajam arī sešas rezultatīvas piespēles, otrajam - 11 bumbas zem groziem.