05.08.2017. 16:20

Starta piecinieks:Atelbauers, Kaufmanis, Višņēvičs, Lācis, Berķis

Spēles sākums Latvijas U18 valstsvienības izpildījumā bija ļoti vājš. Tika pieļauta virkne ar kļūdām un bija nepieciešamas vairāk kā piecas minūtes līdz pirmā punkta guvumam. Melnkalnes vienība tikmēr konstanti krāja savus punktus, jau spēles sākumā ieguva drošu vadību. Desmit minūšu laikā Uvja Helmaņa komanda guva tikai četrus punktus, ceturtdaļu pārtraukumā dodoties ar rezultātu 4:19.

Spēles otrajā ceturtdaļā Latvijas juniori sāka smelt iepriekš izlieto ūdeni. Latviešiem izdevās limitēt pieļauto kļūdu skaitu, rezultāta starpību deldējot Dāvim Atelbaueram un Edgaram Kaufmanim. Dodoties puslaika pārtraukumā latviešu deficīts bija vairs tikai desmit punkti (23:33), kas atlikušajā spēles daļā deva cerību vēl pacīnīties par panākumu.

Otro puslaiku Melnkalnes vienība sāka ar autoritāti, Marko Simonovičam atlētiski triecot bumbu grozā no augšas. Tomēr trešās ceturtdaļas laikā latviešiem izdevās rezultāta starpību samazināt, pēc trīs ar pusi nospēlētām minūtēm Atelbaueram pietuvojot komandu līdz piecu punktu atstatumam (32:37). Tuvāk par piecu punktu starpību līdz ceturtdaļas izskaņai melnkalnieši pretiniekiem piekļūt neļāva, tādējādi pirms noslēdzošās spēles daļas rezultāts bija 42:48.

Spēles noslēdzošajā daļā laukumā dominēja Melnkalnes līderis Simonovičs, panākot Balkānu komandai drošu vadību, ko Latvijas basketbolisti atspēlēt vairs nespēja. Ar spēles beigu rezultātu 55:66 Latvijas U18 izlase piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. Tādējādi turnīra noslēdzošajā dienā Uvja Helmaņa izlasei būs jācīnās par to, lai turnīrā nepaliktu pēdējā vietā. Ja nākamgad Eiropas U18 čempionātu neuzņemtu Latvija, šo izlasi būtu piemeklējis tāds pats liktenis kā Latvijas U20 jauniešus - izkrišana no A divīzijas.

Rezultatīvākais Latvijas komandas sastāvā ar 11 punktiem bija Francis Lācis, viņa kontā arī astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt Dāvidam Atelbaueram deviņi punkti un četras rezultatīvas piespēles. Melnkalnes sastāvā ar 31 punktu un 12 bumbām zem groziem izcēlās Marko Simonovičs.

Latvija - Melkalne 55:66 (4:19, 19:14, 19:15, 13:18)Latvija: Lācis 11 (8ab), Atelbauers 9, Hermanovskis 9, Miška 8, Kaufmanis 6, Višņēvičs 6, Salenieks 6, Kampuss, Berķis, Ramanis

Izmantotie resursi:International Basketball Federation (FIBA) -...