14.04.2014. 15:55
Otro spēli pasaules U18 čempionāta 1. divīzijas A grupā aizvadījusi Latvijas izlase, kas principiālā spēlē tikās ar Baltkrievijas jaunajiem hokejistiem. Latvieši daudz labāk izmantoja savas izdevības un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2.

Pārbaudes turnīrā Rīgā, kas risinājās februāra sākumā, Latvijas U18 izlase atzina baltkrievu pārākumu ar 2:5, latviešiem alkstot pēc revanša. Abas komandas pasaules čempionātu sāka ar mainīgām sekmēm. Gan Latvijas, gan Baltkrievijas hokejistiem bija jāatspēlē divu vārtu deficīts, bet latvieši prata ar 5:2 pieveikt Kazahstānu, bet baltkrievi pēcspēles metienos atzina Norvēģijas U18 izlases pārākumu (4:5).

Spēli aktīvi iesāka Latvijas jaunie hokejisti, spiežot pretinieku pārkāpt noteikumus. Pirmie divi vairākumi palika nerealizēti, bet īsi pēc otrā beigām, pirmā perioda vidū rezultātu atklāja Frenks Razgals. Latviešu prieki bija īsi, jo 12. minūtē 1:1 panāca Artjoms Čerņikovs. Pirmā perioda izskaņā divas reizes mazākumā bija jāspēlē Latvijas izlasei, bet baltkrievi to neprata izmantot.

Rezultāts nemainījās līdz mača vidum, kad beidzot skaitlisko vairākumu realizēja Marks Lazarevs. Baltkrievijas hokejisti turpināja pārkāpt noteikumus, bet tajā pašā laikā arī labi spēlēja mazākumā, neļaujot latviešiem palielināt rezultāta starpību. Otrais periods tā arī noslēdzās ar rezultātu 2:1.

Otrā perioda izskaņā uz noraidīto soliņa sēdās Kirils Galoha. Latvijas izlasei gandrīz izdevās izturēt mazākumu, bet trīs sekundes pirms tā beigām baltkrievi panāca izlīdzinājumu. Divas ar pusi minūtes vēlāk Latvijas izlase atkal palika mazākumā, bet tāpat spēja izvirzīties vadībā. Ātrajā pretuzbrukumā izrāvās Roberts Locāns, kurš tika neatļauti kavēts, tiekot pie iespējas izpildīt soda metienu. Tas bija precīzs, rezultātam kļūstot 3:2.

Latvijas U18 izlasei izdevās nosargāt spēles grožus savās rokās, ko palīdzēja paveikt arī vēl divi noraidījumi pretinieku rindās. Pēc vairākumu nerealizēšanas Ēriks Miļuns paņēma pārtraukumu, lai sakārtotu komandas spēli. Baltkrievijas jaunajiem hokejistiem tā arī neizdevās uzlauzt Latvijas komandas vārtus. Vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet arī tas panākumu nedeva. Līdz ar to Latvijas U18 izlase izcīnīja otro uzvaru turnīrā ar rezultātu 3:2.

Savu trešo spēli šajā pasaules čempionātā Latvijas U18 izlase aizvadīs trešdien, kad 20:30 pēc Latvijas laika mērosies spēkiem ar turnīra rīkotāju, Francijas U18 izlasi.

Latvija U18 - Baltkrievija U18 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)Vārti: 10:30 Razgals (Mitrofanovs, Buncis) 1:0, 11:45 Čerņikovs (Greckis) 1:1, 30:44 Lazarevs (Galoha, Ābols) 2:1, 40:43 Karabans (Markevičs, Misņikovs) 2:2, 43:58 Locāns 3:2Soda minūtes: 10-16Metieni: 31-25Vārtsargi: Matīss Edmunds Kivlenieks - Aleksandrs Osipkovs