08.07.2012. 20:45
Rīgā notiekošajā Baltijas kausa izcīņā U18 komandām Latvijas izlases otrajā dienā svinēja otrās uzvaras, pārspējot Igaunijas komandas. Puiši savus pretiniekus pārspēja ar 85:58 (33:9, 40:21, 66:40), meitenes ar 59:49 (18:10, 33:27, 42:40). Pirmdien pēdējās spēlēs Latvijas komandas cīnīsies ar Lietuvas izlasēm. Meiteņu spēle sāksies plkst.16, puišu - plkst.18.

Latvijas U18 puišu izlase otro dienu pēc kārtas izšķirošo pārsvaru nodrošināja jau pirmajā ceturtdaļā. Sestdien latviešu ofensīvai par upuriem krita Izraēlas basketbolisti, svētdien - igauņi (33:9 pēc pirmās ceturtdaļas).  Panākumi tika izcīnīti ar atšķirīgiem sastāviem - otrajā mačā sastāvā bija pieci jauni basketbolisti, divās dienās pie vārda tiekot visiem 17 kandidātiem.

Latvijas U18 izlases sastāvā mačā ar Igaunijas komandu spēlēja un punktus guva: Anžejs Pasečniks 17 (9 atl.), Rihards Adiņš 14 (14 atl.), Dmitrijs Brizgalovs 12, Dāvis Geks 12, Armands Ginters 6, Gatis Epners 6, Kristaps Gludītis 5, Roberts Krastiņš 4, Elvis Endzels 3, Rolands Šmits 3, Česlavs Mateikovičs 3, Sandis Ceplītis.

Puišu turnīra otrās kārtas otrajā spēlē Izraēla - Lietuva 79:70. Pēc divām kārtām: Latvijai 2 uzvaras, Lietuvai 1, Izraēlai 1, Igaunijai 0. Ja pirmdien pirmajā mačā Izraēla pieveiks Igauniju, Latvijas komanda nosargās pirmo vietu pat tādā gadījumā, ja zaudēs Lietuvai ar ne vairāk kā 21 punkta starpību.

Latvijas meiteņu komanda spēlē ar sīksto Igaunijas vienību (pirmajā mačā uzvara ar 64:56 pār Lietuvu) pirmajās minūtēs ieguva 11 punktu pārsvaru, taču nenoturēja iniciatīvu, un ceturtās ceturtdaļas sākumā igaunietes izvirzījās vadībā (42:43). Izšķirošo ieguldījumu lūzumu panākšanā ar veiksmīgām darbībām gan uzbrukumā, gan aizsardzībā deva Krista Brīdiņa

Latvijas U18 meiteņu izlases sastāvā mačā ar Igaunijas komandu spēlēja un punktus guva:  Krista Brīdiņa 16 (9 atl.), Rūta Veidere 11 (13 atl.), Ance Aizsila 8, Paula Tomsone 8, Ilze Jākobsone 7, Sigita Džarcāne 5, Asnāte Fomina 3, Paula Langina 1, Gunta Melnace, Elīna Bērziņa, Agija Kruga.

Meiteņu turnīra otrās kārtas otrajā spēlē Lietuva - Ukraina 62:55. Pēc divām kārtām: Latvija 2, Igaunija 1, Lietuva 1, Ukraina 0. Ja pirmajā mačā Igaunijas komanda uzvarēs Ukrainu, Latvijas juniores nosargās pirmo vietu, pat ja zaudēs lietuvietēm ne vairāk kā ar 8 punktu starpību.