30.01.2016. 11:46
Latvijas kadetu izlase, gatavojoties vasarā paredzētajam Eiropas čempionātam, piedalās Turcijas Basketbola federācijas tradicionālajā U16 izlašu turnīrā Samsunā. Pirmā spēle sestdien plkst.14:30 ar Vācijas U16 komandu. Spēļu tiešraides:  Türkiye Basketbol Federasyonu - TBFTV.ORG , statistikas tiešraide:  live.tbf.org.tr. Latvijas U16 izlases statistika: Vīriešu U16 izlase

Galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis komandā iekļāvis deviņus basketbolistus, kuri janvāra sākumā uzvarēja Baltijas jūras kausa izcīņā un trīs šās sezonas debitantus, kuriem jau ir pērnā Eiropas U16 čempionāta pieredze.

Komandas sastāvs: Niks Salenieks, Artūrs Žagars (abi BJBS “Rīga/DSN”), Adrians Šnipke (BJBS “Rīga”), Valters Vēveris, Rainers Hermanovskis (abi Valmieras BSS), Gints Zomerfelds, Armands Berķis (abi “VEF skola”), Kristians Šefanovskis (Ventspils “Spars”), Kristers Elksnītis, Matīss Surkulis (abi Jēkabpils), Niks Līnis (Cēsis), Artūrs Kurucs (“Laboral Kutxa” jauniešu sistēma, Spānija).

Turcijas turnīrā piedalās 12 komandas. A apakšgrupā Latvijas komanda no sestdienas līdz trešdienai spēļu secībā sacentīsies ar Vācijas (14:30), Lietuvas (14:30), Slovēnijas (16:45), Turcijas (19:00) un Bulgārijas (16:45) kadetu izlasēm. Otrajā apakšgrupā spēlē Argentīna, Francija, Melnkalne, Serbija, Ukraina un Turcijas otrā izlase Atkarībā no grupā ieņemtās vietas, pēdējās divās dienās būs spēles par 1.-4., 5.-8. vai 9.-12.vietu.

Latvijas komanda Turcijas turnīrā piedalīsies piekto gadu pēc kārtas. 2012.gadā tika iegūta 11.vieta (bilance 1-6), 2013.gadā – 7.vietā (3-5), 2014.gadā latvieši uzvarēja visās sešās spēlēs un 16 komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu, bet pērn finišēja 7.vietā (4-3).