05.01.2017. 19:22

Pirmās vietas iegūšanai bija nepieciešama uzvara ar 13 punktu pārsvaru. Tādā gadījumā trīs komandas finišētu ar uzvaru un zaudējumu attiecību 2-1, bet savstarpējās spēlēs gūtie punkti tās sarindotu sekojoši: Latvija 1-1, +8; Igaunija 1-1, +8; Somija 1-1, -16.

Igauņu pozīcijas pirms spēles bija vislabākās, jo viņi uzvarēja somus ar 21 punkta pārsvaru (90:69), kamēr latvieši tiem pašiem sāncenšiem pagarinājumā piekāpās ar piecu punktu starpību – 64:69. Zaudējums pret igauņiem nozīmētu atkāpšanos uz trešo vietu.

Latvieši turnīru sāka un beidza ar pagarinājumu. Ojārs Bērziņš pamatlaika pēdējā minūtē iemeta četrus no četriem soda metieniem, bet Kristaps Ķilps trāpīja vienu no diviem, panākot no nelabvēlīgā 82:86 labvēlīgo 87:86. Arī igauņi pēdējā uzbrukumā tika pie brīvmetieniem, taču realizēja tikai vienu no diviem – 87:87.

Papildlaikā intriga saglabājās līdz pēdējām sekundēm. Latvija izvirzījās vadībā ar 95:91, tomēr igauņi, pateicoties Johanesa Kirsipū pārķertajai bumbai, bija tuvu rezultāta izlīdzināšanai. Pēc pirmā pārkāpuma viņi iemeta abus soda metienus, savukārt Kirsipū realizēja pirmo no diviem – 95:94. Sekoja minūtes pārtraukums un igauņu pārkāpums. Ķilps arī šoreiz trāpīja vienu no diviem metieniem, bet igauņu pēdējais tālmetiens bija neprecīzs.

Igaunija – Latvija 94:96 (19:23, 18:19, 13:27, 37:18, 7:9)Latvija: Ojārs Bērziņš 29 (2p 7/14, 3p 1/3, 1p 12/14; 6ab, 5rp), Kristaps Ķilps 21 (2p 3/7, 3p 2/5, 1p 9/16; 12ab), Jēkabs Beks 12 (7ab), Valters Vuciņš 10, Kristofers Strautmanis 9 (6ab, 5pp), Roberts Bērziņš 9 (5ab), Artūrs Niedra 4, Daniels Gersons 2, Everts Ramza, Jānis Kāposts; Kristofers Šepte, Roberts Bērze.