05.08.2015. 18:36
Latvijas U16 puišu basketbola izlase (1999.dzimšanas gads un jaunāki) galvenā trenera Gunta Endzela vadībā ceturtdien, 6.augustā, plkst.21:15 Lietuvas pilsētā Kauņā sāks Eiropas U16 čempionāta pirmo spēli ar Melnkalnes kadetu izlasi. D apakšgrupas turnīrā Latvijas komandas pretinieki vēl būs Horvātijas (piektdien plkst.19) un Francijas (sestdien plkst.21:15) basketbolisti. Trīs labākās vienības turpinās cīņu par medaļām, 4.vietas ieguvēji – par 9.vietu noslēguma tabulā un vietas saglabāšanu virslīgā.

SASTĀVS. Komandā iekļauti septiņu sporta skolu audzēkņi. Nav izteiktu centra spēlētāju, taču kadetu vecumā tas nav nekompensējams mīnuss. Būtiska nianse – pieci spēlētāji ir gadu jaunāki par maksimālo cenzu. Nākamgad Latvijas kadetu izlase var būt ievērības cienīgs spēks, bet šogad jārēķinās, ka pretinieki būs pieredzējušāki un atlētiskāki.

POTENCIĀLIE LĪDERI. Uzbrucējam Bogdanam Raiļanam jau ir pērnā U16 čempionāta pieredze un sudraba medaļa. Uzbrucējs Anrijs Miška 15 gadu vecumā iekļuvis Madrides “Real” sistēmā. Aizsargs Artūrs Kurucs jau 14 gadu vecumā pērn reāli pretendēja uz vietu U16 izlasēs. Pārbaudes spēlēs savu reizi izcēlušies aizsargi Rainers Kalniņš un Edgars Kaufmanis. Tiesa, visiem bez talanta ir vēl daudz robu meistarībā, kuru dēļ pārbaudes spēlēs stabilu sniegumu nav izdevies parādīt nevienam.

TRENERIS: Guntim Endzels gan klubu komandās, gan vadot Latvijas jaunatnes izlases, apliecinājis prasmi kvalitatīvi trenēt jaunos basketbolistus pārejas laikā starp bērnu un lielo basketbolu. Kandidāti izvērtēti ar neitrālu skatu, lielais pārbaudes spēļu skaits palīdzēja vispusīgi iepazīt spēlētājus.

PIEREDZE un GATAVOŠANĀS. Ziemā starts Baltijas jūras kausa izcīņā (1-2; 3.vieta) un starptautiskajā turnīrā Turcijā ( 4-3; 7.vieta), vasarā Baltijas kauss (1-2; 3.vieta) un Eiropas jaunatnes olimpiāde (2-3; 4.vieta). Iespaidīgs spēļu skaits, kas vispirms palīdzēja saprast atšķirību starp Latvijas Jaunatnes līgas spēlēm un starptautisko basketbolu, bet procesa gaitā sekmēja progresu. Tiesa, īsais laiks starp Eiropas jaunatnes olimpiādi un Eiropas čempionātu ir papildus riska faktors – vai pietiks laika psiholoģiski atgūties pēc olimpiādes emocijām? Salīdzinot ar Tbilisi, sastāvā notikusi tikai viena izmaiņa – Linardu Melderi nomainījis Niks Višņēvičs.

ORIENTIERI: Pērn 1998.gadā dzimušo puišu komandas otrā vieta Eiropas kadetu čempionātā Rīgā bija patīkams notikums, kam nevajadzētu aizēnot kopīgo tendenci – šajā vecuma grupā Latvijas komandām tradicionāli klājas grūti. Iepriekš tikai četras reizes izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā, toties trīs reizes nācies sargāt vietu virslīgā, līdz pēdējam mačam cīnoties ar atpalicējiem. Spriežot pēc pārbaudes spēļu rezultātiem, latvieši nokļuvuši ļoti stiprā turnīra “zarā”, tāpēc viegla dzīve negaida. Bet – jo lielāki izaicinājumi, jo interesantāk.

NOSKAŅOJUMS. Galvenais treneris Guntis Endzels: “Eiropas jaunatnes olimpiskais festivāls parādīja, ka varam līdzvērtīgi cīnīties ar meistarīgiem pretiniekiem, taču pietrūkst stabilitātes un izturības visām 40 minūtēm. Iezīmējies komandas loks, kas nav tik plašs, kā gribētos, un spēlētāju maiņas var negatīvi ietekmēt kvalitāti. Liela nozīme būs emocijām un cīņassparam. Prasmei tikt pāri neveiksmēm.”

TURNĪRA SISTĒMA. Pirmajā posmā 16 komandas sadalītas četrās grupās. Pēc trim spēlēm katras grupas trīs labākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, izveidos E un F sešniekus (D grupas vienības spēlēs ar C grupas komandām – Serbija, Itālija, Bosnija un Hercegovina, Somija; katrai vēl pa trim spēlēm). Savukārt 4.vietu ieguvēji izspēlēs G grupas turnīru savā starpā, noskaidrojot rangu tabulu no 13. līdz 16.vietai. Trešajā posmā izslēgšanas turnīri. Pa četrām labākajām E un F grupas komandām cīnīsies par 1.-8.vietu, pa divām sliktākajām E un F grupas komandām kopā ar G grupas četrinieku cīnīsies par 9.-16.vietu. Trīs sliktākās komandas zaudēs vietu Eiropas čempionāta A līgā.

Latvijas U16 izlases statistika un spēļu grafiks: Vīriešu U16 izlase

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Sporta skola
Artūrs Kurucs 1./2. 190 2000 Rīga/DSN
Artūrs Žagars 1. 173 2000 Rīga/DSN
Rainers Kalniņš 2. 189 1999 Valmiera
Edgars Kaufmanis 1./2. 187 1999 Valmiera
Dāvids Atelbauers 2. 180 1999 Ogre
Adrians Šnipke 4 193 2000 BS Rīga
Bogdans Raiļans 4. 198 1999 Ogre - Valmiera
Armands Berķis 5. 203 2000 Jelgava
Anrijs Miška 4./5. 201 2000 Valmiera
Teodors Bergmanis 3. 194 1999 BS Rīga
Francis Lācis 3. 196 1999 Rīga/Rīdzene
Niks Višņēvičs 3. 184 1999 Rīga/Rīdzene
Vadība  
Guntis Endzels Galvenais treneris
Pēteris Ozoliņš Treneris
Mārtiņš Gulbis Treneris
Bruno Kārlis Treneris/menedžeris
Ivars Ikstens Fizioterapeits
Gregors Gorohovskis Fiziskās sag. treneris

Seko un uzzini pirmais:

Vadība  
Guntis Endzels Galvenais treneris
Pēteris Ozoliņš Treneris
Mārtiņš Gulbis Treneris
Bruno Kārlis Treneris/menedžeris
Ivars Ikstens Fizioterapeits
Gregors Gorohovskis Fiziskās sag. trenerisLatvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties