29.08.2014. 11:21
Latvijas U16 izlase Eiropas kadetu čempionāta pusfinālā piektdien, 29.augustā, plkst.20:15 Olimpiskajā sporta centrā spēlēs ar Spānijas U16 komandu (LTV7 tiešraide). Biļetes uz visām piektdienas spēlēm var iegādāties OSC vai Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās. Otrajā  pusfinālā plkst.18 tiksies Turcija – Francija.

Latvijas U16 izlase Eiropas čempionātu sāka ar trim uzvarām – pār Grieķiju 74:67, Horvātiju 84:62, Bosniju un Hercegovinu 59:51 -, turpināja ar trim zaudējumiem – pret Lietuvu 71:79, Turciju 46:73 un Serbiju 51:59 -, bet ceturtdaļfinālā pārliecinoši pārspēja Vāciju – 53:39 (38.minūtē rezultāts bija 53:29).

Spānijas izlase turnīru sāka ar uzvaru pār Ukrainu (81:46), bet turpināja ar četriem zaudējumiem (Krievijai 67:76, Itālijai 53:71, Vācijai 68:82, Francijai 56:69) un tikai pārliecinoša uzvara pār Poliju (78:54) pavēra ceļu uz ceturtdaļfinālu. Tur spāņi sagādāja pagaidām lielāko pārsteigumu, pārliecinoši pārspējot iepriekš nezaudējušo Serbijas komandu – 78:64 (33.minūtē jau bija 67:48).

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Jānis Gailītis:

„Spānijas izlases uzvara pār Serbiju liecina, ka šīs komandas sniegums uz turnīra beigām uzlabojas. Jā, sākums tai nebija veiksmīgs un vietu ceturtdaļfinālā spāņi nodrošināja paši pēdējie. Bet piektdien tāpēc mums neklāsies vieglāk. Spānijas basketbola rokraksts ir atpazīstams – ātri un agresīvi mazie, kustīgi garie spēlētāji. Uzvaru pār Vāciju izcīnījām ar labu komandas spēli un tāpat jāturpina arī pusfinālā.”

Latvijas U16 izlases Eiropas čempionāta pusfinālā spēlēs pirmo reizi, bet kopumā Latvijas puišu komandām šis būs sestais pusfināls Eiropas jaunatnes čempionātos.