15.10.2015. 13:45
Latvijas U16 meiteņu izlases jaunais modelis Latvijas – Igaunijas līgas pirmajā spēlē piedzīvoja sagrāvi pret Tallinas Universitātes komandu (24:79), bet jau otrajā mačā tika pie pirmās uzvaras, pārspējot SK “Cēsis” (64:46). “Pirmajā mačā stāvējām un skatījāmies, kā spēlēja pretinieces. Otrajā jau bijām mainītās omās – mūsu komanda bija tā, kas spēlēja,” galvenais treneris Ainārs Čukste raksturo komandas attīstību, protams, uzsverot, ka viss darbs vēl priekšā. U16 izlases galvenais mērķis – Eiropas čempionāts 2016.gada jūlijā, bet vismaz dažas spēlētājas pretendēs arī uz līdzdalību pasaules U17 meistarsacīkstēs.

U16 izlases pieteikumā patlaban ierakstītas 25 spēlētājas, kuras dzimušas 2000. un 2001.gadā. Trijām jau ir Eiropas U16 čempionāta pieredze. Sezonas laikā kandidātu saraksts gan saruks.

“Līdzdalība Latvijas – Igaunijas līgā dod iespēju pārbaudīt plašu spēlētāju loku. Uzklausīju treneru ieteikumus, arī pašam interesanti paskatīties, kā kura spēlētāja iekļaujas kopējā komandas ainā. Turklāt sezonas gaitā būs dažādas situācijas, visas labākās ne vienmēr būs pieejamas, tāpēc rotācijas kārtībā pārbaudīsim daudzas. Protams, man prātā jau ir ideālais izlases kodols – potenciālās līderes. Tomēr divpadsmitniekā brīvas vietas vēl ir,” A.Čukste norāda, ka viens no sezonas uzdevumiem ir kandidātu izsijāšana un optimālā sastāva atrašana. Otrs – pakāpeniski veidot komandas spēles modeli, atrodot taktiskos kopsaucējus dažādu sporta skolu audzēknēm.

Pirms pirmajām divām spēlēm U16 izlasei izdevies aizvadīt tikai divus treniņus, un mačā ar Tallinas Universitāte tas bijis jūtams. “Stāvējām un skatījāmies, kā pretinieces spēlē. Protams, viņas bija pieredzējušākas un individuāli meistarīgākas, tomēr visā otrajā ceturtdaļā neiemest nevienu punktu – tas bija par daudz. Iespējams, tā izpaudās debijas drudzis, jo spēle ar Cēsu komandu jau bija daudz sakarīgāka. Jā, pretinieces tik tikko sanākušas kopā un laukumā tas bija jūtams, bet tik un tā viņu pusē bija pārsvars vecumā un pieredzē. Taču šoreiz nenobijāmies un izmantojām savas iespējas.”

Trenera Čukstes rīcībā pagaidām nav vairāku spēlētāju, kuras pieskaitāmas potenciālajām U16 izlases līderēm. Aleksa Gulbe devusies trenēties uz Itāliju, savukārt Laura Meldere, Alise Markova un Anita Miķelsone pieteiktas SK “Cēsis” sastāvā. “Gulbe, ceru, izlases sastāvā novembrī piedalīsies turnīrā Ungārijā un janvārī spēlēs Baltijas jūras kausā. Par “cēsniecēm” runāšu ar treneri Viļumu – būtu labi, ja atsevišķās spēlēs viņas varētu piesaistīt arī U16 izlasei. Bet, kamēr viņu nav, iespējas paveras citām “garā gala” spēlētājām. Piemēram, Anetei Gražulei, kura citā situācijā, iespējams, netiktu pie spēlēšanas. Meistarības vēl pietrūkst, bet augums un dotības ir – savas iespējas jāprot izmantot.”

Labākajā sastāvā U16 izlases šāssezonas modelim, atšķirībā no pērnā, nebūšot jādomā, kā kompensēt auguma centimetru trūkumu un sastāvs esot sabalansēts. Turklāt 14-16 gadu vecumā sezona ir ļoti ilgs laiks, tāpēc kandidātu rangu tabulā iespējamas dažādas izmaiņas. “Viss darbs vēl priekšā,” uzsver treneris.

Seko un uzzini pirmais:FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties