09.08.2013. 19:53
Latvijas U16 sieviešu basketbola izlase piektdien, 9. augustā, Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Albenā otrajā puslaikā veica 31:13 izrāvienu, tomēr galotnē zaudēja trīskārtējai medaļniecei Čehijai ar rezultātu 56:66. Sestdien komanda turpinās cīņu par piekto vietu, mazajā pusfinālā spēlējot pret Krievijas un Itālijas pāra neveiksminiecēm. Kaimiņos tiksies Francija un Horvātija.

Čehija: Maļeckova, Holešinska, Soukalova, Sipova, ReisingerovaLatvija: Kudule, Ozoliņa, Grabe, P. Strautmane, D. Strautmane

Čehietes pirmajā puslaikā neitralizēja čempionāta otro rezultatīvāko spēlētāju Dignu Strautmanei, neļaujot viņai gūt nevienu punktu (2p 0/6). Tradicionāli iniciatīvu uzņēmas komandas kapteine Paula Strautmane, taču Čehijas uzbrukuma jauda izrādījas lielāka. Pirmās ceturtdaļas beigās sāncenses panāca divpadsmit punktu pārsvaru – 9:21.

Paulas Strautmanes deviņi punkti pirmajās vienpadsmit minūtēs un Amandas Betleres četru punktu sērija samazināja starpību (17:23). Čehija atbildēja ar 2:16 ofensīvu, deviņpadsmitajā minūtē panākot plus divdesmit – 19:39. Pirmie septiņi Latvijas tālmetieni nesasniedza mērķi, savukārt čehietes bez žēlastības sodīja katru sarkanbaltsarkano kļūdu.

Divdesmit otrajā minūtē Čehija sasniedza lielāko pārsvaru – 22:44. Latvija nepadevās, sākot niknu atspēlēšanos. Kudules tālmetienam sekoja Paulas Strautmanes un Kristiānas Rikveiles aktivitātes. Divatā abas sameta vienpadsmit punktus, bet trešās ceturtdaļas beigās pirmos punktus no spēles guva Digna Strautmane – 43:55.

Ceturtajā ceturtdaļā pakaļdzīšanās turpinājās. Rezultatīvo uzbrukumu sēriju turpināja Digna Strautmane, punktu krājumu papildināja Paula Strautmane un Marta Jančevska, trīsdesmit piektās minūtes sākumā samazinot starpību līdz mīnus seši – 51:57. Rikveiles divpunktnieks tuvināja vēl vairāk (53:57), tomēr nākamās trīs minūtes nācās palikt tukšā. Čehietes dubultoja atrāvienu. Digna pēc Paulas piespēles divus punktus atspēlēja, tomēr pēdējās minūtes sākumā Latvijas aizsardzību uzlauza Sipova – 55:63. Paula Strautmane 39 sekundes pirms finālsvilpes iemeta vienu no diviem soda metieniem, taču nākamajā Čehijas uzbrukumā cerības dzēsa Holešinskas tālmetiens.