28.01.2017. 13:27

Latvijas U16 izlasi Konjā vada treneri Roberts Zeile un Mārtiņš Līcis-Līcītis, jo galvenais treneris Mārtiņš Gulbis šai laikā aizņemts pamatdarbā "Barons kvartāls" klubā.

Mačs izvērtās dramatisks. Lai gan spēli labāk iesāka latvieši un pirmā puslaika beigu daļā izdevās iegūt pat 15 punktu pārsvaru (31:16). Puslaikā dodoties, mūsējiem bija 12 punktu pārsvars (32:20), bet trešajā ceturtdaļā argentīnieši sāka pakaļdzīšanos. Veicot izrāvienu 9:0, trešās ceturtdaļas vidū pretinieki bija pietuvojušies līdz trīs punktiem (39:36). Līdz ceturtdaļas beigām latvieši atkal nedaudz atrāvās, tomēr, pēdējo ceturtdaļu sākot ar vēl vienu 9:0 izrāvienu, Argentīna pārņēma vadību (44:47).

Cīņa turpinājās punkts punktā un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti - 54:54. Pirmajā pagarinājumā Latvijai bija trīs punktu pārsvars, taču četras sekundes līdz beigām pretinieki iemeta tālmetienu, liekot spēlēt otro pagarinājumu. Arī tajā uzvarētājs netika noskaidrots, bet trešajā papildlaikā Argentīna guva 13 punktus pēc kārtas, bet Latvijai vienīgo punktu no soda metienu līnijas piecas sekundes pirms beigām atnesa Rodijs Mačoha. Latvija piedzīvoja dramatisku zaudējumu - 65:77.

Rezultatīvākais Latvijas sastāvā bija Ojārs Bērziņš, kuram 18 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Kristaps Ķilps pievienoja 17 punktus un 14 bumbas zem groziem.

Rītdien mūsu puišiem nākamais mačs, tiekoties ar Gruziju. Vēl mūsējiem būs jāspēlē pret Bulgāriju, Turciju, Lietuvu, Turcijas U15 un Ukrainu.

Turnīrā piedalās astoņas komandas, kas izspēlēs apļa turnīru, un šī ir jau sestā reize, kad tajā piedalās arī Latvijas izlase. 2012. gadā tika iegūta 11. vieta (bilance 1-6), 2013. gadā – 7. vieta (3-5), 2014. gadā latvieši uzvarēja visās sešās spēlēs un 16 komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu, 2015. un 2016.gadā starp 12 komandām finišēja 7. vietā (4-3).

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienībaTBF