03.09.2014. 20:13
Latvijas U-21 futbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē trešdien Jelgavā ar 1:3 (0:0) zaudēja Horvātijai, lai arī ilgstoši cīnījās par vismaz viena punkta iegūšanu.

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva pašmāju čempionāta šā brīža rezultatīvākais spēlētājs Vladislavs Gutkovskis, kurš cīņas 55.minūtē panāca rezultātu 1:2.

Pirmajā puslaikā vārti netika gūti, tomēr otrā puslaika ievadā Horvātijas izlase īsā laikā panāca divu vārtu pārsvaru, kad izcēlās Dražens Bagaričs un Ante Rebičs. Otros vārtus viesi guva no 11 metru soda sitiena atzīmes, kad noteikumus soda laukumā pārkāpa Vitālijs Barinovs.

Pāris minūtes vēlāk vienus vārtus mājiniekiem atguva Gutkovskis, tomēr cīņas turpinājumā izlīdzinājumu Latvijas izlasei neizdevās panākt, lai arī komanda demonstrēja skatāmu futbolu un centās spēlēt ar izdomu. Spēles 70.minūtē Dario Župaričs atjaunoja divu vārtu pārsvaru Horvātijas vienībai, ko tai izdevās turpinājumā nosargāt.

Latvijas U-21 izlasei šis atlases cikls nav bijis sekmīgs, un septiņos mačos gūti vien seši punkti, divreiz pieveicot Lihtenšteinas vienaudžus. Pirmajā aplī Horvātijai izbraukumā arī tika zaudēts ar rezultātu 1:3, bet toreiz neilgi pirms mača izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs par disciplīnas pārkāpumiem no sastāva atskaitīja piecus futbolistus.

Atlases cikla noslēdzošajā mačā Latvijas U-21 izlase 8.septembrī izbraukumā sacentīsies ar Šveici.

Noslēdzošo divu maču kandidātu sarakstā savainojuma dēļ nav iekļauts pussargs Roberts Savaļnieks, savukārt Vitālijs Jagodinskis iekļauts pieaugušo izlases kandidātu vidū.

Apakšgrupas kopvērtējumā pašlaik līdere ar 19 punktiem astoņās spēlēs ir Horvātija, kurai ar 13 punktiem sešās cīņās seko Ukraina. Trešā ar 12 punktiem sešos mačos ir Šveice, kurai ar sešiem punktiem septiņās cīņās seko Latvija. Savukārt Lihtenšteina septiņās cīņās pie punktiem nav tikusi.

Pēc divu apļu turnīra kvalifikācijas sacensībās cīņu par vietu finālturnīrā turpinās katras apakšgrupas uzvarētāji un labākās četras no otrajā vietā palikušajām izlasēm.

Latvijas U-21 futbola izlases sastāvs: Georgijs Čižovs, Reinis Flaksis, Vitālijs Barinovs, Endijs Šlampe, Dmitrijs Klimaševičs, Daniils Ulimbaševs (Andrejs Kiriļins, 77.min.), Jevgenijs Kazačoks (Igors Rejs, 79.min.), Dāvis Ikaunieks (Edgars Jermolajevs, 49.min.), Jānis Ikaunieks, Sergejs Vorobjovs, Vladislavs Gutkovskis.

Reklāma: Atrodi sev atbilstošo vakanci starp 8 000 darba piedāvājumiem nozaru speciālistiem!

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa