10.11.2017. 21:07

No ceturtdienas līdz sestdienai Ventspilī notiek pārbaudes turnīrs U-20 izlasēm, kurā bez Latvijas piedalās divas elites divīzijas komandas – Baltkrievija un Dānija, ka arī Austrija, ar ko mūsu valstsvienība decembrī cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz elites divīziju.

Atklāšanas mačā Latvija piedzīvoja zaudējumu pret Austriju ar 1:4, vienīgos vārtus gūstot Denisam Smirnovam, savukārt Baltkrievija ar identisko rezultātu apspēlēja Dāniju. Lai gan abām komandām bija vairākas iespējas gūt vārtus, Jānis Voris un Andrejs Griščenko labi darīja savu darbu, līdz ar ko skatītāji ieraudzīja tikai divus golus . Pirmā perioda 13. minūtē pēc uzmetiena pa Latvijas izlases vārtiem sekoja vairāki atkārtotie metieni, viens no kuriem izrādījās precīzs – Aleksandrs Skorenovs panāca 0:1.

Spēles turpinājumā Latvija varēja gan izlīdzināt rezultātu, gan arī ielaist vēl, kā tas bija vienā no epizodēm trešajā trešdaļā, kad ripa trāpīja pa Vora sargāto vārtu stabu. Netika izmantotas arī četras vairākuma iespējas, savukārt 57. minūtē Latvija palika mazākumā, kas sarežģīja uzdevumu – Endijs Butans devas uz noraidīto soliņu. Taču arī baltkrieviem bija problēmas ar disciplīnu, jo drīz arī viesu komandas spēlētājs devās uz noraidīto soliņu. Tomēr arī šajā situācija neizdevās atspēlēties, bet piecas sekundes līdz pamatlaika beigām Minskas „Dinamo” uzbrucējs Jegors Šarangovičs iemeta ripu jau tukšos Latvijas vārtos - 0:2.

Latvija – Baltkrievija 0:2 (0:1; 0:0; 0:1)Vārti: 12:35 Skorenovs (Anisimovs, Gostevs) 0:1, 59:55 Šarangovičs 0:2Soda minūtes 8:10Vārtsargi: Voris (līdz 59:05, no 59:55) – Griščenko

Pēdējo spēli turnīrā Latvijas izlasi aizvadīs rītdien pret Dāniju. Spēles sākums plkst. 16:00, tiešraide būs pieejama Sportacentrs.com televīzijā un portalā.

Vārtsargi: Jānis Voris (HK “Rīga”), Normunds Borskovičs (HK “Rīga”).Aizsargi: Arvils Bergmanis (HK “Rīga”), Aleksejs Popovs (HK “Rīga”), Magnuss Jākabsons (HK “Rīga”), Sandis Smons (“Geneve Futur”, Šveice), Kārlis Gustavs Logins (HK “Mogo”), Ēriks Žubulis (“Kloten”, Šveice), Bruno Bakanovs (HS “Rīga”), Renārs Kārkls (HK "Rīga).Uzbrucēji: Deniss Smirnovs (“Geneve Futur”, Šveice), Dāvids Krūmiņš (HK “Rīga), Daniels Bērziņš (HK “Rīga”), Renārs Cipruss (HS “Rīga”), Endijs Butāns (HK “Rīga”), Mārtiņš Šusters (HK “Rīga”), Rihards Melnalksnis (“Lagnau”, Šveice), Rūdolfs Builis (HS “Rīga”), Vladislavs Nazarovs (“Stavanger Oilers”, Norvēģija), Elvis Dins Kalnbērziņš (HS “Rīga”), Ņikita Ahtonovs (“Rodovre Sik”, Dānija), Aleksandrs Novikovs (Liepāja/Optibet”), Artūrs Homjakovs (HK “Rīga”), Rihards Paškausks ("Zemgale/LLU).

Turnīrs Ventspilī ir pēdējais sagatavošanas posms pasaules čempionātam 1A divīzijā, kas norisināsies Francijā no 10. līdz 16. decembrim. Par vienīgo ceļazīmi uz pasaules eliti kopā ar Latviju cīnīsies Vācija, Francija, Kazahstana, Austrija un Ungārija.

Izmantotie avoti:LHF | Sākums