18.12.2013. 18:19
Latvijas U-20 hokeja izlase Polijas pilsētā Sanokā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra trešajā mačā trešdien ar rezultātu 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) apspēlēja Austrijas vienaudžus.Līdz ar to trīs turnīra spēlēs...

Līdz ar to trīs turnīra spēlēs Latvijas vienība tā arī nav zaudējusi vārtus.

Mača rezultāts tika atklāts vien otrajā trešdaļā, kad spēles 25.minūtē izcēlās Roberts Lipsbergs, bet pēc trim minūtēm viņš bija precīzs vēlreiz. Savukārt trešā ripa Austrijas vārtos arī tika raidīta otrajā trešdaļā, kad ar pretinieku vārtsargu tika galā Georgs Golovkovs.

Zīmīgi, ka divas ripas Austrijas vārtos Latvijas valstsvienība raidīja vien pēc pieciem metieniem, tāpēc likumsakarīgi, ka pretinieki pēc otrās trešdaļas nomainīja vārtsargu.

Šajā mačā jau otro spēli pēc kārtas vārtu drošība tika uzticēta Šveicē spēlējošajam Ivaram Punnenovam, kurš atvairīja katru no 21 pretinieku metiena. Viņš tika atzīts par spēles labāko hokejistu Latvijas izlasē.

Turpinājumā Latvijas valstsvienībai būs jāmēro spēki arī ar Dāniju un Baltkrieviju.

Jau vēstīts, ka pirmajā mačā Latvija ar 5:0 apspēlēja mājiniekus poļus, bet pēc tam ar 10:0 sagrāva Slovēniju.

Apakšgrupas kopvērtējuma pirmajā vietā ar maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem šobrīd atrodas Latvija, kurai trīs punktus zaudē nākamās pretinieces Baltkrievija un Dānija. Tiesa, šīm vienībām mačs rezervē. Pie punktiem tikmēr nav tikušas Slovēnija, Polija un Austrija.

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs iepriekš izteicies, ka nopietnākie konkurenti, lai atgrieztos elitē, būs tieši Dānija un Baltkrievija.

Tambijevs sastāvā iekļāvis 22 spēlētājus, no kuriem divi ir vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde komandai izvirzījusi uzdevumu izcīnīt pirmo vietu, kas ļaus atgriezties augstākajā divīzijā.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrs Polijas pilsētā Sanokā notiks līdz 21.decembrim.

Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi piecas reizes, ieskaitot iepriekšējos divus gadus.

Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ivars Punnenovs (Rapersvīles "Jona Lakers", Šveice);

aizsargi - Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Jānis Jaks, Ralfs Grīnbergs (visi - "Rīga"), Rūdolfs Kalvītis ("Valley Jr. Warriors", EHL), Kristaps Bazevičs (Vičitafolsas "Wildcats", NAHL);uzbrucēji - Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Ričards Kondrāts, Linards Mazurs-Mago (visi - "Rīga"), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", QMJHL), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds", WHL), Bruno Birzītis (So "Eagles", NAHL), Haralds Egle (Maskīgonas "Lumberjacs", USHL), Georgs Golovkovs (Dramondvilas "Voltigeurs", QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas "Oil Kings", WHL).