15.07.2015. 19:23
Uzvaru izšķirošajā cīņā par Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu trešdien izcīnīja Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase.

• U-20 basketbolisti sagrauj Itāliju un saglabā izredzes uz 1/4 finālu šodien

Latvieši otrā posma trešajā un noslēdzošajā mačā ar 75:66 (14:16, 14:27, 18:11, 29:12) pārspēja Beļģijas vienaudžus.

Pirmais spēles ceturksnis aizritēja līdzīgā cīņā un nevienai no komandām neizdevās izcīnīt nozīmīgu pārsvaru. Tomēr otrās ceturtdaļas sākumā jau aktīvāk sāka spēlēt beļģi, kuri puslaika pārtraukumā gāja ar 15 punktu pārsvaru (43:28).

Pēc atpūtas Latvijas izlase jau ar jauniem spēkiem devās cīņā un trešā ceturkšņa vidū pietuvojās līdz sešu punktu atstatumam (40:46), bet ceturtdaļa noslēdzās ar beļģu astoņu punktu handikapu (54:46).

Savukārt ceturtais spēles nogrieznis jau aizritēja Latvijas zīmē. Neilgā laika posmā latvieši spēja panākt savus pretiniekus un jau ceturtdaļas vidū nodrošināt sešu punktu pārsvaru (64:58). Atlikušajā mača gaitā beļģi nespēja atgūt pārsvaru un uzvaru ar 75:66 izcīnīja Latvija.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas komandā šajā cīņā bija Rolands Šmits, kuram 26 punkti, kamēr 12 punktus guva Kristaps Gludītis. Tikmēr beļģiem rezultatīvākais bija Emanuels Lekomte, kuram 17 punkti.

E grupā pēc līdzi ņemtajiem rezultātiem no pirmā posma apakšgrupām līdere ar četriem panākumiem četrās spēlēs ir Serbija, trīs uzvaras ir Francijai. Divus panākumus tikmēr iekrājusi Beļģija un Latvija, bet pa vienai uzvarai ir Izraēlas un Itālijas kontā.

Pirmajā posmā 20 komandas bija sadalītas četrās grupās. Pēc tam katras grupas trīs labākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, turpinās cīņu otrajā posmā un vēlāk cīnīsies arī izslēgšanas spēlēs. Savukārt ceturtās un piektās vietas ieguvēji sacentīsies par 13.vietu, kas vienīgā nodrošinās tiesības arī nākamsezon spēlēt augstākajā divīzijā.

Eiropas čempionāts norisināsies līdz 19.jūlijam. Tā kā nākamajā gadā U-20 čempionāta dalībnieku skaits atkal tiks samazināts no 20 līdz 16, vietu labāko sabiedrībā zaudēs uzreiz septiņas komandas, kas nozīmēja, ka iekļūt apakšgrupas pirmajā trijniekā bija ļoti svarīgi.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīja sešas pārbaudes spēles, tikai vienā no tām izcīnot uzvaru.

Latvijas U-20 vīriešu izlases sastāvs startam Eiropas čempionātā: Roberts Pāže («Jūrmala»/«Fēnikss»), Dāvis Geks, Kristaps Pļavnieks, Rihards Lomažs (visi - «Jelgava»), Ivars Rihards Žvīgurs (Šalonas pie Sonas «Elan», Francija), Kristaps Gludītis, Ervīns Mežnieks (abi - Prāgas «Sparta», Čehija), Linards Jaunzems, Jānis Engers (abi - «Latvijas Universitāte»), Rolands Šmits (Fuenlavradas «Montakit», Spānija), Rūdolfs Strādnieks (Dienvidilinoisas universitāte, NJCAA, ASV), Rinalds Mālmanis (Vitorijas «Laboral Kutxa», Spānija).