23.07.2016. 18:23
Latvijas U-20 basketbola izlase sestdien pārliecinoši pieveica Ukrainas vienaudžus un Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) noslēgumā cīnīsies par piekto vietu pret Itāliju. Latvijas basketbolisti pusfinālā par 5.-8.vietu panākumu guva ar rezultātu 84:62 (23:13, 19:19, 30:15, 12:15).

Uzvarētāju rindās 20 punktus guva Dāvis Gūtmanis, bet 19 iemeta Eduards Hāzners, kurš trāpīja piecus no sešiem tālmetieniem.

Ukrainas sastāvā 20 punktus guva Svjatoslavs Mihaiļjuks.

Saistītie raksti

Mača sākumā Latvijas basketbolisti nokļuva iedzinējos ar rezultātu 3:10, taču turpinājumā izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas. Latvijas izlase veica 12:1 izrāvienu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar desmit punktu pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā cīņa izlīdzinājās un ukraiņi pietuvojās līdz četru punktu starpībai, tomēr Latvijas izlase līdz puslaika pārtraukumam atjaunoja desmit punktu vadību.

Latvijas izlase otrajā puslaikā pārsvaru palielināja jau līdz 25 punktiem un pārliecinoši noturēja vadības grožus līdz spēles beigām, neatstājot pretiniekiem cerības pacīnīties par uzvaru šajā mačā.

Līdz ar to latviešiem izdevās revanšēties Ukrainas komandai par zaudējumu grupu turnīrā, kad Latvijas izlase spēles gaitā pamanījās izsēt 23 punktu pārsvaru.

Turnīra noslēgumā Latvijas basketbolisti par piekto vietu cīnīsies pret Itālijas vienaudžiem, kuri sestdien pusfinālā par 5.-8.vietu ar rezultātu 81:66 (20:17, 13:11, 25:16, 23:22) pārspēja Čehijas komandu.

Sestdien vēlāk cīņā par vietu finālā dosies Lietuvas un Turcijas basketbolisti, kā arī Vācijas un Spānijas izlases.

Pieredzes bagātākais basketbolists Latvijas izlasē ar dalību četrās kontinenta meistarsacīkstēs ir Rihards Lomažs, taču katrs no 12 U-20 izlases spēlētājiem ir aizvadījis vismaz vienu Eiropas čempionātu dažādās vecuma grupās.

Iepriekšējos trijos gados Latvijas U-20 izlase sasniegusi divus vēsturē augstākos rezultātus Eiropas čempionātos - 2014.gadā treneris Artūrs Štālbergs aizveda izlasi līdz otrajai vietai, bet pērn Arņa Vecvagara vadībā tika izcīnīta piektā vieta.

Arī šogad Latvijas jaunos basketbolistus vada Vecvagars, kuram asistē Edmunds Valeiko.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas - pirmajā posmā komandas aizvada pa trim spēlēm, bet pēc tam visas spēlē astotdaļfinālā.

Šogad pirmoreiz vēsturē visām sešām Latvijas jaunatnes izlasēm paredzēta dalība Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā, taču U-18 puišu turnīrs drošības apsvērumu dēļ atcelts uz nenoteiktu laiku. Tikmēr U-17 basketbolistes Spānijā piedalījās arī pasaules meistarsacīkstēs, kur ieņēma desmito vietu.

Tiesa, Latvijā šogad nenotiks neviens Eiropas vai pasaules čempionāts basketbolā, kas valstī bija risinājušies kopš 2007.gada.

Eiropas U-20 čempionāts Somijas galvaspilsētā Helsinkos risināsies līdz svētdienai.

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam: Artūrs Grīnbergs, Zigmārs Raimo, Mārcis Saulītis (visi - «Latvijas Universitāte»), Rendijs Feikners («Elevation Preparatory Academy», ASV), Renārs Birkāns («Jelgava»), Rihards Lomažs («Ventspils»), Eduards Hāzners («VEF skola»), Džeiks Krūmiņš («Gran Canaria», Spānija), Dāvis Gūtmanis («Jēkabpils»), Verners Kohs («Zaragoza», Spānija), Rūdolfs Strādnieks (Dienvidilinoisas Universitāte, ASV), Klāvs Čavars («Liepāja»/«Triobet»).