16.07.2012. 23:38
Eiropas U-20 čempionāta otrā posma pirmajā spēlē pirmdienas vakarā Latvijas jaunie basketbolisti ar 62:69 piekāpās mājiniekiem Slovēnijas vienaudžiem.

Latvijas izlases labā 17 punktus guva Jānis Timma, bet 15 punktus sakrāja Ojārs Siliņš. Slovēnijas komandā ar 14 punktiem izcēlās Alens Omičs, bet pa 11 punktiem guva Metejs Rojcs un Gezims Morina.

Pēc līdzīgā sākuma pirmajās minūtēs Latvijas U-20 basketbolistiem izdevās iegūt dažu punktu pārsvaru, kas otrās ceturtdaļas sākumā sasniedza ari +8 (26:18), tomēr turpinājumā slovēņi prata izlīdzināt mača gaitu un lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot neizšķirtam - 37:37.

Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Slovēnijas vienaudži spēja pārņemt vadību un panākt jau 53:45, taču pēdējās ceturtdaļas sākumā latviešiem izdevās panākt 55:55. Divas minūtes un 42 sekundes līdz spēles beigām Latvijas komndai bija -3 (60:63), un atlikušajā laikā laukuma saimniekiem izdevās nosargāt panākumu.

Atgādinām, ka pirmajā posmā Latvijas jaunie basketbolisti ar 88:50 sagrāva Gruziju, ar 51:64 zaudēja Spānijai un ar 61:64 papildlaikā piekāpās Turcijai.

Nākamajās E apakšgrupas spēlēs Latvijas U-20 izlase otrdien cīnīsies pret Lietuvu, bet trešdien pretī stāsies Itālijas valstsvienība. Turnīra ceturtdaļfinālā iekļūs četras spēcīgākās komandas no katras apakšgrupas.