08.07.2015. 07:53
Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase Kanāriju salās notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma otrajā spēlē ar 62:55 (14:11, 16:10, 10:14, 22:20) otrdien pieveica Vācijas vienaudzes, tādējādi turpinot cīņu par ceturtdaļfinālu.

• Nerips: Neteikšu, ka spēle bija skaista, bet rezultāts gan vakar

Šo maču krietni veiksmīgāk iesāka Latvija, kas 15.minūtē bija izvirzījusies vadībā jau ar 26:12. Tiesa, pirmā puslaika izskaņā vācietēm izdevās izlīdzināt cīņas gaitu un arī manāmi pietuvoties, lielajā pārtraukumā dodoties ar deviņu punktu deficītu – 21:30.

Vācijas basketbolistes turpināja arī otrajā puslaikā deldēt Latvijas izlases pārsvaru, bet pašā ceturtās ceturtdaļas sākumā tablo vēstīja jau neizšķirtu (40:40). Tomēr pēc tam latvietēm atkal izdevās nedaudz atrauties, pāris minūšu laikā panākot 51:44, bet vācietes atkal sāka tuvoties un parūpējās par saspringtu mača galotni.

Sākoties pēdējai pamatlaika minūtei, Latvija atradās vadībā ar 55:51, bet šo pārsvaru latvietēm izdevās nosargāt, jo ar sodu sišanas taktiku Vācijai panākt sāncenses tā arī neizdevās.

Latvijas izlases sastāvā līderes lomu šajā mačā uzņēmās Digna Strautmane, kura guva 21 punktu un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Savukārt deviņi punkti un sešas bumbas zem groziem viņas māsai Paulai Strautmanei.

Pirmajā posmā Latvija sākotnēji cieta divas neveiksmes, ar 48:64 piekāpjoties Slovākijai un ar 52:61 zaudējot Francijai, bet izšķirošajā mačā par otrā posma sasniegšanu ar 72:68 uzvarēja Turcijas izlasi.

Savukārt otro posmu Latvija iesāka ar dramatisku uzvaru 49:46 pret Krievijas vienaudzēm, tādejādi saglabājot reālas izredzes cīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Tikmēr Vācija pagājušajā nedēļā turnīru atklāja ar zaudējumu 55:68 Polijai, bet pēc tam ar 65:51 uzveica Serbiju. Svētdien vācietes ar 49:57 piekāpās Krievijai, bet turpinājumā tika piedzīvots smags zaudējums 35:65 Francijai.

Latvija otro posmu noslēgs trešdien, kad spēkosies ar Polijas basketbolistēm.

Otrā posma četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet divas vājākās cīnīsies par 9.-16.vietu un tām arvien draudēs izkrišana no A divīzijas. Eiropas čempionāts norisināsies līdz 12.jūlijam un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.

Pašlaik E apakšgrupā, ņemot līdzi pirmā posma rezultātus, četras uzvaras tikpat mačos ir Francijai, kamēr Krievijai par vienu mazāk. Slovākija un Latvija nu ieguvušas pa diviem panākumiem, bet par uzvaru atpaliek Polija. Tikmēr Vācija piedzīvojusi tikai zaudējumus.

Latvijas U-20 sieviešu izlases sastāvs Eiropas čempionātā: Kitija Štolce, Anna Buša (abas - «TTT Rīga»), Paula Lūķe («Kolibri»/47.vsk), Arta Frīdenberga (RSU/«Merks»), Paula Strautmane, Digna Strautmane, Sindija Kudule (visas - «TTT Juniores»), Marta Bergmane, Vineta Bīriņa, Ieva Spīgule (visas - Latvijas Universitāte), Elīna Bērziņa («Independence Community College», NCAA), Sigita Džarcāne («Cēsis»).