17.07.2016. 16:30
Latvijas U-20 dāmu basketbola izlase Portugālē notiekošajā Eiropas čempionātā cīņā par septīto vietu sestdien ceturtajā ceturtdaļā piecu minūšu laikā atspēlēja 11 punktu deficītu un pagarinājumā pārspēja Polijas valstsvienību.

Latvija uzvarēja ar rezultātu 72:67 (9:11, 9:18, 25:16, 19:17, 10:5), bet polietes turnīru noslēdza astotajā vietā.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē bija Sindija Kudule, kura guva 16 punktus un savāca 11 bumbas zem groziem, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Paulai Strautmanei. Tikmēr Digna Strautmane guva 14 punktus un savāca 14 atlēkušās bumbas, bet ar tikpat punktiem atzīmējās arī Anna Dreimane.

Savukārt Polijas izlases rindās ar 14 punktiem izcēlās Monika Radomska.

Maču latvietes iesāka ar pārliecinošu 7:1 izrāvienu, tiesa pirmās ceturtdaļas atlikušajās sešās minūtēs iemeta vien divus punktus, kas pretiniecēm ļāva uzvarēt pirmo ceturksni ar rezultātu 11:9. Otrās ceturtdaļas vidū Latvijas basketbolistes pietuvojās līdz viena punkta handikapam (16:17), taču polietes guva astoņus bezatbildes punktus (25:16), bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 29:18 pretinieču labā.

Tiesa, pateicoties rezultatīvai trešās ceturtdaļas otrajai pusei Latvijas dāmas poliešu pārsvaru samazināja līdz diviem punktiem (43:45). Ceturtā ceturkšņa vidū Polijas basketbolistes bija iekrājušas 11 punktu handikapu (60:49), taču latvietes piecās minūtēs veica izrāvienu 13:2, bet 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Dinija Pāvelsone izlīdzināja mača rezultātu, tādējādi spēlētājām bija jāaizvada piecu minūšu papildlaiks.

Pagarinājumā aukstasinīgākas izrādījās latvietes, kuras svinēja uzvaru ar 72:67, kas Eiropas čempionātā nodrošināja septīto vietu.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas - pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm, bet pēc tam visas spēlēja astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji cīnīsies par pirmo vietu līdz astoto vietu, bet zaudētāji - par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Latvijas U-20 izlasi vadīja nacionālās valstsvienības treneri, jo Aigaram Neripam palīdzēja nacionālās izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts. Tāpat komandā strādāja Anita Mikāle.

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātā: Sindija Kudule, Laura Grabe, Anna Dreimane (visas - «TTT Juniores»), Anete Ozola (abas - «Valmiera»/ORDO), Amanda Betlere («Cēsis»), Zane Ozoliņa (RSU/«Merks»), Dinija Pāvelsone («Ventspils»), Kate Krēsliņa (Fordhemas Universitāte, NCAA), Ieva Spīgule («Broward» koledža, NCAA), Paula Strautmane («Quinnipiac» Universitāte, NCAA), Katrīna Vectirāne (Vinsensas Universitāte, NJCAA), Digna Strautmane («TTT Rīga»).