18.07.2014. 17:09
Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase piektdien Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta pusfināla cīņā par 13.-16.vietu ar rezultātu 62:67 (17:15, 14:15, 8:17, 23:20) piekāpās Vācijas vienaudžiem.Līdz ar šo zaudējumu latvieši turnīru...

Līdz ar šo zaudējumu latvieši turnīru noslēgs sestdien ar spēli par 15.vietu, kur pretiniekos būs Krievijas un Bulgārijas dueļa neveiksminieki.

Rolands Šmits šajā spēlē izcēlās ar 14 gūtiem punktiem, bet 12 punktus un 12 atlēkušās bumbas iekrāja Iļja Gromovs.

Spēles ievadā Latvijas izlases nonāca iedzinējos ar 2:9, bet pēc tam īstenojas izrāvienu ar 13:3, kas komandu izvirzīja vadībā. Latvieši gan nespēja panākt vairāk kā trīs punktu pārsvaru, bet otro ceturtdaļu sāka ar 12:2 izrāvienu, kas vienībai deva jau 12 punktu handikapu. Vācijas izlase uz to atbildēja ar desmit pēc kārtas gūtiem punktiem, bet pirmo puslaiku Latvijas vienība noslēdza ar viena punkta pārsvaru.

Trešā ceturtdaļa pagāja ar Vācijas izlases pārsvaru, komandai pakāpeniski savu handikapu palielinot līdz desmit punktu atzīmei, tomēr ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē latvieši īstenoja pacietīgu atspēlēšanos, piecas minūtes pirms cīņas beigām panākot vairs tikai divu punktu deficītu. Mazliet vēlāk Latvijas izlase arī panāca neizšķirtu 53:53, tomēr turpmākajā laikā palika bez gūtiem punktiem, pusotru minūti pirms mača beigām nonākot iedzinējos ar 53:59.

Ar vienu trīspunktu gājienu un vienu precīzu tālmetienu Latvijas izlase pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam, bet ar vēl vienu realizētu tālmetienu desmit sekundes pirms spēles beigām panāca rezultātu 62:64. Atlikušajā laikā gan Kristaps Gludītis kļūdījās divos soda metienos un tālmetienā, kas latviešiem neļāva atspēlēties.

Kā zināms, pirmajā posmā Latvijas izlase izcīnīja tikai vienu uzvaru četros mačos, A apakšgrupā ieņemot ceturto vietu piecu komandu konkurencē un nekvalificējoties otrajam posmam.

Līdz ar to Latvija turpināja cīņu par 13.-20.vietu Eiropas čempionātā. Šī posma apakšgrupu turnīrā Latvijas izlase spēja izcīnīt divas uzvaras trīs spēlēs, nosargājot vietu A divīzijā un iegūstot iespēju cīnīties par 13.vietu turnīrā.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430