15.07.2015. 15:50
Gatavoties 2015. gada Eiropas U-18 čempionātam basketbolā turpina Aināra Čukstes trenētā Latvijas izlase. Baltijas kausa izcīņas turnīrā latvietes aizvadīja ļoti līdzīgu spēli pret Lietuvu, ilgāku laiku arī prata būt vadībā, taču galotnē atzina pretinieču pārākumu ar 53:59.

Baltijas kausa izcīņas turnīrā šogad U-18 izlasēm bez Latvijas, Lietuvas un Igaunijas startēja arī Turcijas vienaudzes, pret kurām Čukstes vadītā komanda aizvadīja pirmo spēli turnīrā un zaudēja ar 49:80. Pēc tik graujoša zaudējuma meitenes gan nesalūza, prata atrast spēkus turpinājumam un pieveica Igaunijas basketbolistes ar 57:38.

Turnīrā, kas norisinās Ventspilī, pēdējo spēli Latvijas izlase aizvadīja pret Lietuvu. Mūsējās aizvadīja kvalitatīvu pirmo puslaiku, kuru prata uzvarēt ar 32:27. Diemžēl trešajā ceturtdaļā pakāpeniski iniciatīvu un pārsvaru rezultātā pārņēma lietuvietes. Lai arī beigās latvietes uz brīdi prata izlīdzināt rezultātu (50:50) galotnē pārākas izrādījās Lietuvas spēlētājas - 53:59.

Produktīvākā Latvijas izlases rindās šajā spēlē bija 193 centimetrus garā centra spēlētāja Anna Dreimane, kura iekrāja ''double-double'' - 12 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Četru komandu konkurencē Latvija turnīra noslēgumā ieguvusi trešo vietu, bet par uzvarētājām kļuva Turcijas basketbolistes.

Eiropas U18 meiteņu čempionātā no 30.jūlija līdz 8.augustam Lietuvas un Igaunijas komandas piedalīsies A līgas turnīrā, bet Latvija un Turcija cīnīsies B līgā Bukarestē. Grupas turnīrā latviešu pretinieces būs Bulgārijas, Īrijas, Bosnijas un Hercegovinas, kā arī Anglijas komandas. Divas labākās vienības turpinās cīņu par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta A līgas turnīru.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]