26.07.2014. 21:18

, LSM.LV - Sports

Pirmās grupu kārtas pēdējā cīņā Rinalds Mālmanis guva 16 punktus, bet 12 punktus nodrošināja Rihards Lomažs. Beļģijai rezultatīvākais bija 12 punktus guvušais Romēns Boksuss.

Latvijas basketbolisti veiksmīgi aizvadīja spēles sākumu, divās minūtēs iegūstot 9:0 pārsvaru. Beļģiem izdevās pietuvoties pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad rezultāta starpība saruka līdz trim punktiem (47:44), tomēr turpinājumā pārliecinošāk nospēlēja latvieši.

Galvenā trenera Arņa Vecvagara vadīto izlasi trīs spēles gaidīs otrajā grupu kārtā, kur komandai vieta jau bija droša pirms tikšanās ar beļģiem. Četras no grupas sešām komandām tiks ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības cīņu turpinās atpalicēju grupā.

Pirmajās divās spēlēs čempionātā Latvijas jaunieši zaudēja Itālijas vienaudžiem (55:72) un uzvarēja Poliju (72:68). Eiropas U-18 čempionāts Konjā noslēgsies 3.augustā, un pēdējo trīs vietu ieguvēji izkritīs uz B divīziju.