06.11.2014. 21:09
Pirmajā no trim Latvijas un Norvēģijas U-18 hokeja izlašu pārbaudes spēlēm, kas šajā dienās norisinās Tukumā, šovakar sīvā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar 6:5 uzvaru svinēja norvēģi. Ar diviem vārtiem Latvijas izlases labā šovakar atzīmējās Juliāns Misjus, pa panākumam arī Robertam Baranovskim, Ērikam Žohovam un Rihardam Puidem.

Mača rezultātu jau tā trešajā minūtē Latvijas izlases labā atklāja Roberts Baranovskis, kuram pēc Ērika Žohova piespēles izdevās realizēt skaitlisko vairākumu. Tiesa, pretinieki atbildi parādā nepalika, vien 27 sekundes vēlāk vārtus gūstot Viktoram Granholmam. Kopumā pirmajā periodā abas komandas aizvadīja līdzīgu spēli, pa vārtiem izdarot vienādu metienu skaitu.

Arī otrajā trešdaļā abas izlases turpināja sīvu cīņu, taču perioda otrajā pusē norvēģiem izdevās izvirzīties vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Vispirms precīzs bija Mikaels Mikalsens, taču tad skaitliskajā vairākumā vārtus guva Esbjorns Āstads. Mājiniekiem izdevās vienus vārtus gan atgūt, vien 11 sekundes pirms pārtraukuma 2:3 panākot Ērikam Žohovam.

Trešā perioda ievadā divus vārtus pēc kārtas izdevās gūt Juliānam Misjus, Latvijas izlasei atgriežoties vadībā ar 4:3. Perioda vidū abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, ar nelielu intervālu vispirms kapitulējot Nikam Trapānam, bet mirkli vēlāk vārtus iemetot Rihardam Puidem. Vadību Latvijas izlasei gan neizdevās noturēt, jo vien 15 sekundes pirms pamatlaika beigām neizšķirtu izrāva Esbjorns Āstads.

Kamērs pagarinājums noslēdzās bez vārtu guvumiem, pēcspēles metienu sērijā veiksmīgāki bija norvēģi, svinot uzvaru mačā ar 6:5.

Šī bija vien pirmā no kopumā trim spēlēm starp Latvijas un Norvēģijas izlasi. Rīt pulksten 18:30 un parīt 12:30 abas komandas Tukuma ledus hallē aizvadīs vēl divas pārbaudes spēles.

Kopumā uz izlases treniņiem U-18 izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns izsaucis 43 hokejistus. Paredzams, ka visiem spēlētājiem kādā no Tukumā notiekošajām pārbaudes spēlēm tiks dota iespēja sevi apliecināt laukumā.

Latvija - Norvēģija 5:6 (1:1, 1:2, 3:2, 0:0, 0:1)Vārti: 02:36 Baranovskis (Žohovs, vair.) 1:0, 03:09 Granholms (Āstads) 1:1, 34:05 Mikalsens (De Jonge) 1:2, 35:15 Āstads (Jorgensens, vair.) 1:3, 39:49 Žohovs (Baranovskis) 2:3, 42:58 Misjus 3:3, 44:36 Misjus (Fjodorovs, vair.) 4:3, 50:39 Hansens 4:4, 51:09 Puide 5:4, 59:45 Āstads (Ronilds) 5:5, 65:00 Āstads 5:6Vārtsargi: Maksims Furss (29:21 Trapāns, 60:21 Furss) - Jens Kristians LillegrendsMetieni: 50 - 40Iemetieni: 46 - 47Soda minūtes: 20 - 30

Vārtsargi: Niks Trapāns, Maksims Furss;Aizsargi: Normunds Vībāns, Reinis Švēdenbergs, Raivo Niks Baltrums, Didzis Ruģelis, Martins Vilmanis, Henriks Sandins, Eduards Fjodorovs, Aleksandrs Smirnovs;Uzbrucēji: Juliāns Misjus, Mihails Bončenkovs, Ēriks Žohovs, Oskars Ancītis, Niks Sandis Voiceščuks, Reinis Ruks, Rihards Puide, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Ričards Bernhards, Bruno Priede, Roberts Baranovskis, Deivids Tempelmanis.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801