20.08.2016. 14:50
Šodien Gruzijas pilsētā Tbilisi otro uzvaru pēc kārtas Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā izcīnīja Latvijas U-18 handbolisti, kas pirmajā spēlē par 5. līdz 8.vietu ne bez grūtībām pieveica Lielbritāniju.

Jāatgādina, ka grupu turnīrā pēc diviem zaudējumiem Rumānijai (28:32) un Bosnijai (27:36) latvieši dramatiskā galotnē pārspēja Gruziju (24:23) un savā apakšgrupā ieņēma trešo vietu, savukārt briti B apakšgrupā finišēja ceturtie, kapitulējot gan Melnkalnei (23:38), gan Baltkrievijai (29:40), gan Beļģijai (26:36). Tā kā ne latvieši, ne briti neiekļuva labāko divniekā, abas komandas turpināja cīņu par 5. – 8. vietu.

Pēc diviem Igora Ignatjeva gūtajiem vārtiem Latvijas handbolisti ātri izvirzījās vadībā ar 2:0, bet nedaudz vēlāk Ignatjevs un Kristers Rihards Ozols panāca jau 4:1. Ignatjevs rezultatīvi turpināja spēlēt arī turpinājumā, kaldinot Latvijas atrāvienu līdz +5, tiesa vēlāk briti nedaudz samazināja latviešu pārsvaru. Puslaika izskaņā vairākkārt izceļoties Raivim Gorbunovam un Ņikitam Pančenko mūsu jaunie handbolisti atrāvās līdz +7, bet puslaiku noslēdza ar sešu vārtu pārsvaru - 14:8.

Otrā puslaika sākums Latvijai bija pagalam neveiksmīgs – vairākas kļūdas, īsā laikā zaudēti četri vārti pēc kārtas, kas ļāva britiem pietuvoties tikai divu vārtu attālumā – 14:12. Mūsu neveiksmju joslu pārtrauca Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs (15:12), taču Lielbritānija bija ieguvusi pārliecību un turpināja uzsākto ofensīvu, 40.minūtē pietuvojoties līdz minimumam – 17:16. Par laimi tam sekoja vairākas labas epizodes aizsardzībā un uzbrukumā, tādējādi mūsējie atkal atrāvās – 20:16. Tomēr Lielbritānija nebūt nebija padevusies un 51.minūtē vēlreiz pievilka līdz -1, nodrošinot intriģējošu spēles galotni. Tajā gan krietni pārliecinošāki bija latvieši, veicot izrāvienu 5:1 un uzvarot ar 26:21.

Latvijas pretiniece cīņā par piekto vietu noskaidrosies Beļģijas un Gruzijas duelī, kas norisināsies plkst. 15:00.

Jāatgādina, ka Eiropas čempionāts šogad pirmoreiz notiek pēc jauna formāta un vairs netiek aizvadīts kvalifikācijas turnīrs. 16 spēcīgākās komandas sacenšas Horvātijā no 11. līdz 21. augustam, bet B divīzijas turnīri norisinās trijās dažādās valstīs – Gruzijā, Lietuvā un Bulgārijā. Katra B divīzijas turnīra uzvarētāji kvalificēsies nākamajiem Eiropas U-18 un U-20 čempionātiem.

Par labāko Latvijas izlases rindās spēlē pret Lielbritāniju tika atzīts Igors Ignatjevs, kurš izcēlās ar astoņiem vārtu guvumiem.

Latvija – Lielbritānija 26:21 (14:8)Latvija: Ignatjevs 8, Pančenko 5/3, Stepuļenoks-Stukanovs 4, Strazdiņš 4/1, Šuleiko 2, Gorbunovs 2, Ozols 1.

Latvijas U-18 izlases sastāvsIgors Ignatjevs, Dmitrijs Petuhovs (abi - Celtnieks Rīga), Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, Elvijs Kušners, Raivis Gorbunovs (visi - SK Latgols), Guntis Piļpuks, Anrijs Rubins, Jānis Noviks, Artūrs Meikšāns, Armands Usāns (visi - SK Latgols juniori), Kristers Rihards Ozols (Dobeles Tenax), Ingus Kristiāns Jonuška, Antons Šuleiko (abi - Dobele/Tērvete), Uvis Strazdiņš (HK Ogre/Miandum), Ņikita Pančenko (ASK/LSPA).Galvenais treneris: Arnolds StraumeVārtsargu treneris: Ivars LācisFizioterapeite: Jekaterina Liepiņa