18.08.2016. 19:43
Eiropas U-18 čempionāta B divīzijas turnīra spēlē šovakar laimīgu uzvaru galotnē izcīnīja Latvijas jaunie handbolisti, kas divas sekundes līdz spēles beigām izrāva panākumu pret Gruziju – 24:23.

Turnīra pirmās divas spēles kā latviešiem, tā gruzīniem nav bijušas veiksmīgas – Latvijas jaunie handbolisti turnīru sāka ar 28:32 zaudējumu pret Rumāniju, kam sekoja neveiksme arī pret Bosniju un Hercegovinu (27:36), bet Gruzija abiem oponentiem zaudēja vēl pārliecinošāk – 19:32 pret bosniešiem un 23:35 pret rumāņiem.

Šīsdienas spēlē mūsējiem sākums nepadevās – pirmo četru minūšu laikā Latvija nonāca iedzinējos ar 1:3. Pateicoties Riharda Kristera Ozola rezultatīvajam sniegumam, kurš izcēlās trīsreiz, latviešiem izdevās pretiniekus panākt un izvirzoties vadībā ar 6:5, bet vēlāk pēc Raivja Gorbunova pirmajiem vārtiem puslaika vidū ieguva jau +2. Pārsvaru gan noturēt neizdevās un puslaika izskaņā Gruzija spēja ne tikai līdzsvarot rezultātu, bet arī pārņemt vadību – 13:15.

Otrā puslaika sākumā Latvijas U-18 handbolisti deficīts pieauga līdz -3 (15:18), un, lai gan vairākkārt izdevās pietuvoties līdz minimumam, pretiniekus ilgāku laiku latvieši panākt nespēja. Puslaika otrajā daļā, izceļoties Guntim Piļpukam, Mārtiņam Stepuļenokam – Stukanovam un Gorbunovam, rezultāts beidzot tika līdzsvarots (20:20), bet drīz vien gruzīni atbildēja ar diviem vārtiem pēc kārtas un atkal -2. Minūtes laikā Stepuļenoks-Stukanovs un Ņikita Pančenko atkal rezultātu izlīdzināja, bet pēdējā minūtē Gorbunovs ar skaistu vārtu guvumu atjaunoja vadību – 23:22. 12 sekundes līdz beigām gruzīns Giga Zarnadze panāca 23:23, tomēr pēdējais vārds piederēja latviešiem, kuri pēc zaudētajiem vārtiem ātri izspēlēja uzbrukumu, bumba nonāca pie Gorbunova, kurš, neskatoties uz sīkstu pretestību, divas sekundes līdz spēles beigām izdarīja metienu un bumba lēnām atrada ceļu pretinieku vārtos, nodrošinot Latvijai laimīgu uzvaru – 24:23. Jāpiebilst, ka pēdējā uzbrukumā gruzīni nomainīja vārtsargu pret septīto laukuma spēlētāju, taču atgriežoties aizsardzībā, nepaspēja samainīties atpakaļ, tādējādi bumba tika raidīta tukšos vārtos.

Pateicoties panākumam Latvijas izlase A apakšgrupā izcīnīja trešo vietu un cīņā par 5. - 8. vietu sestdien plkst. 13:00 aizvadīs spēli pret Lielbritāniju (ceturtā vieta B apakšgrupā). Otrajā pārī Gruzija spēkosies ar Beļģiju. Cīņu par uzvaru turnīrā un ceļazīmi uz augstāko divīziju turpinās Rumānija, Bosnija, Baltkrievija un Melnkalne.

Jāatgādina, ka Eiropas čempionāts šogad pirmoreiz notiek pēc jauna formāta un vairs netiek aizvadīts kvalifikācijas turnīrs. 16 spēcīgākās komandas sacenšas Horvātijā no 11. līdz 21. augustam, bet B divīzijas turnīri norisinās trijās dažādās valstīs – Gruzijā, Lietuvā un Bulgārijā. Katra B divīzijas turnīra uzvarētāji kvalificēsies nākamajiem Eiropas U-18 un U-20 čempionātiem.

Par labāko Latvijas izlases rindā spēlē pret Gruziju tika atzīts Uvis Strazdiņš.

Latvija – Gruzija 24:23 (13:15)Latvija: Gorbunovs 6, Stepuļenoks-Stukanovs 5, Ozols 4, Ignatjevs 3, Strazdiņš 3/1, Pančenko 2/1, Piļpuks 1.

Latvijas U-18 izlases sastāvsIgors Ignatjevs, Dmitrijs Petuhovs (abi - Celtnieks Rīga), Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, Elvijs Kušners, Raivis Gorbunovs (visi - SK Latgols), Guntis Piļpuks, Anrijs Rubins, Jānis Noviks, Artūrs Meikšāns, Armands Usāns (visi - SK Latgols juniori), Rihards Kristers Ozols (Dobeles Tenax), Ingus Kristiāns Jonuška, Antons Šuleiko (abi - Dobele/Tērvete), Uvis Strazdiņš (HK Ogre/Miandum), Ņikita Pančenko (ASK/LSPA).Galvenais treneris: Arnolds StraumeVārtsargu treneris: Ivars LācisFizioterapeite: Jekaterina Liepiņa