29.07.2015. 22:15
Latvijas U-18 izlases basketbolisti trešdien Grieķijas pilsētā Volosā ar rezultātu 75:73 uzveica Spānijas vienaudžus un Eiropas čempionāta (EČ) turpinājumā cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.

Latvijas izlases rindās Zigmārs Raimo guva 17 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, savukārt 12 punktus sameta Verners Kohs.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 12 punktu starpību, taču turpinājumā to izdevās atspēlēt.

Uzvaras grozu minūti pirms mača pamatlaika beigām guva Žanis Jankovskis, kurš realizēja trīspunktu metienu, kas bija spēlētāja vienīgais precīzais metiens visā spēlē.

Latvijas izlase EČ turpinājumā cīnīsies par 9. līdz 16.vietu. EČ piedalās 16 komandas, no kurām trīs vājākās atstāts augstāko jeb elites divīziju.

EČ grupu turnīra pirmajā kārtā Latvijas izlase guva vienu uzvaru trīs mačos, otrajā kārtā izcīnīja divas uzvaras trīs mačos, taču tas nebija pieteikami, lai komanda iekļūtu ceturtdaļfinālā.

Otrdien Latvijas izlase ar rezultātu 92:56 uzveica Čehiju, pirmdien ar 62:91 zaudēja Francijas vienaudžiem, savukārt no pirmās grupu kārtas komandai nāca līdzi arī neveiksmes pret Serbiju ar 64:67 un Vāciju ar 76:84, taču iekļūšanu otrajā kārtā deva uzvara pār Melnkalni ar 70:61.

Latvijas izlases sastāvā ir 1997.gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji. Komandai galvenais treneris ir Jānis Gailītis.

EČ spēle U-18 komandām: Spānija - Latvija 73:75 (20:10, 20:32, 22:12, 11:21)

Punktu guvēji: Raimo 17+11AB, Kohs 12, Hāzners 9, Birkāns 8+5RP, Zoriks 7, Šiliņš 6, Saulītis 5, Krauklis 4, Krūmiņš 4, Jankovskis 3

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222