30.07.2014. 20:51
Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Turcijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma noslēdzošajā, trešajā, mačā trešdien ar 63:59 (17:18, 16:19, 16:10, 14:12) pieveica Francijas izlasi, trešo gadu pēc kārtas kvalificējoties Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālam.

Kārtējo lielisko spēli aizvadīja Latvijas izlases līderis Rihards Lomažs, kura kontā bija 17 punkti, bet ar 14 punktiem un astoņām bumbām zem groziem viņam piebalsoja Ervīns Mežnieks.

Pirmos četrus punktus mačā guva Latvijas basketbolisti Lomažs un Rinalds Mālmanis, tomēr divas ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām Francija jau bija priekšā ar 18:6. Atlikušajā laikā gan Latvija guva 11 bezatbildes punktus, pietuvojoties pretiniekiem līdz vienam punktam.

Otrās ceturtdaļas ievadā Lomažs ar diviem soda metieniem atgrieza vadību Latvijai (22:20). Pēc Renāra Birkāna tālmetiena Latvija ieguva arī piecu punktu pārsvaru, tomēr cīņa turpinājās ļoti līdzīgi un pēc puslaika Latvija zaudēja ar 33:37.

Arī trešajā ceturtdaļā neviena no komandām nespēja iegūt vairāk nekā sešu punktu pārsvaru. Francija vēl bija priekšā ar 47:42, tomēr uz to ar septiņiem punktiem pēc kārtas atbildēja Lomažs un pirms pēdējām desmit minūtēm latvieši atradās vadībā ar 49:47.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās mazrezultatīvā cīņā un Latvija pirmos punktus guva vien trešās minūtes beigās. Saspringtajā cīņā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Latvija joprojām atradās priekšā ar 55:54, bet priekšpēdējās minūtes ievadā svarīgu tālmetienu trāpīja Artūrs Grīnbergs, panākot 58:55. Nākamie Francijas uzbrukumi bija haotiski, bet Latvijai uzbrukumus liedza izveidot pretinieku presings, tomēr 56 sekundes pirms cīņas beigām ar diviem soda metieniem francūži atjaunoja tikai viena punkta deficītu.

Pēdējās sekundes bija kļūdām bagātas, un 11 sekundes pirms pamatlaika beigām Latvija pie 61:59 izprovocēja pretiniekiem piezīmi uzbrukumā. Lomažs realizēja pēc brīža sekojušos soda metienus un Latvija uzvaru no rokām vairs neizlaida.

Līdz ar to Latvijas izlase izcīnījusi trešo vietu E apakšgrupas noslēgumā un ceturtdaļfinālā piektdien sacentīsies ar F grupas otro labāko vienību.

Kopš 2005.gada Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionāta labāko astotniekā iekļuvusi septīto reizi, turklāt tagad tas izdarīts trīs gadus pēc kārtas.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa