25.08.2014. 23:02

, LSM.LV - Sports

Otro grupu kārtu Latvijas basketbolisti noslēgs otrdien pret Serbiju, kam grupā visās četrās spēlēs ir uzvaras.

Neveiksmīgajā spēlē pret Turciju Arturs Strautiņš mājiniekiem guva 10 punktu, bet Kārlis Garoza nodrošināja astoņus punktus. Turcijas līderis ar 20 punktiem un izcīnītām 10 atlēkušajām bumbām bija Omerts Jurtsevens.

Nepilnas četras minūtes pirms pirmā pārtraukuma turkiem bija minimāls pārsvars (7:6), taču Latvijas kadetiem puslaika turpinājums izvērtās pagalam neveiksmīgs. Turcijas basketbolisti ļāva pretiniekiem gūt tikai četrus punktus un pusminūti līdz otrās ceturtdaļas noslēgumam jau bija priekšā ar 41:10. Otrajā puslaikā spēku samērs izlīdzinājās, taču Turcijas iekrātais pārsvars bija pārāk liels, lai izdotos ko vērst par labu.

Otro grupu kārtu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Lietuvai (71:79), bet līdz tam pirmās grupu kārtas spēlēs uzvarēja Grieķiju (74:67), Horvātiju (84:62) un Bosniju/Hercegovinu (63:55).

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā bija sadalītas četrās grupās. Otrajā grupu kārtā iekļuva pa trim katras grupas komandām, kas turpina cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās komandas turnīra turpinājumā cīnās par vietas saglabāšanu spēcīgāko valstu sabiedrībā. Atpalicēju grupā nonāks arī pa divām vājākajām komandām no otrās kārtas divām grupām.

Otrās grupu kārtas spēles notiek Ogrē un Liepājā, savukārt vājākais četrinieks apļa turnīru izspēlē Rīgā. Čempionāta noslēguma daļā visas spēles risināsies Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

Eiropas kadetu čempionātos labākais Latvijas izlases sasniegums ir 5. vieta 1999.gadā.