17.08.2015. 20:33
Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Portugālē notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma mačā sīvā cīņā piekāpās Francijas vienaudzēm.

Lai arī pirmās ceturtdaļas sākumā latvietes bija vadībā ar 7:2, spēles nogriežņa izskaņā tām bija tikai minimāls pārsvars pār francūzietēm (14:13). Otrā ceturkšņa vidū rezultāts jau bija neizšķirts (20:20), taču līdz puslaika beigām Latvijas komanda spēja atgūt dažu punktu pārsvaru (27:23).

Arī nākamā spēles nogriežņa sākumā veiksmīgāk darbojās latvietes, kuras spēja noturēt iegūto pārsvaru (31:26). Tiesa, turpinājumā vairāki veiksmīgi uzbrukumi padevās tieši francūzietēm, kuras ne tikai spēja izlīdzināt mača rezultātu, bet arī izvirzīties vadībā, trešo ceturtdaļu noslēdzot ar četru punktu pārsvaru (38:34).

Pēc pusotras nospēlētas minūtes noslēdzošajā ceturksnī Francijas komandai bija jau astoņu punktu pārsvars (42:34). Nākamajās sešās minūtēs latvietēm padevās rezultatīvāka spēle. Latvijas izlase spēja ne tikai pietuvoties pretiniecēm, bet 53 sekundes līdz pamatlaika beigām pēc veiksmīga Katrīnas Kārkles divpunktu metiena izvirzīties vadībā ar 51:50. 19 sekundes līdz mača beigām vadību atguva francūzietes (52:51). Atlikušajā laikā Latvijas komanda tomēr nespēja gūt punktus, tādējādi piedzīvojot zaudējumu arī visā mačā.

Rezultatīvākā Latvijas rindās ar 18 punktiem un trīs atlēkušām bumbām bija Aleksa Gulbe, bet desmit punktus pievienoja Kecija Keita Salcēviča.

Otrajā posmā trīs D grupas spēcīgākās komandas tiekas ar C grupas labākajām vienībām Franciju, Vāciju un Beļģiju. Turpinājumā četras šīs grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piekto un sesto vietu ieguvējas spēlēs ar pirmā posma ceturto vietu ieguvējām par 9.-16.vietu turnīrā. Trim vājākajām komandām augstākā divīzija būs jāpamet.

Francija šobrīd F apakšgrupā ieņem pirmo vietu ar trīs uzvarām trīs cīņās. Tai ar divām uzvarām divos mačos seko Ungārija. Pa vienam panākumam divos dueļos ir Vācijai un Spānijai, divus zaudējumus divās cīņās piedzīvojusi Beļģija, bet pēdējo - sesto - vietu pašlaik ieņem Latvijas basketbolistes, kuras cieta zaudējumus visos trīs mačos.

Latvijas U-16 meiteņu izlases augstākais rezultāts Eiropas čempionātos ir piektā vieta, kas sasniegta 2001. un 2014.gadā.

Latvijas U-16 basketbolistu galvenā trenere šogad ir Līga Alilujeva, kurai šī ir debija Eiropas meistarsacīkstēs kā valstsvienības vadītājai.

Latvijas U-16 meiteņu izlase Eiropas čempionātā: Nikola Ozola, Amanda Švedenberga (abas - «Jūrmala»), Jete Nulle, Marianna Kļaviņa, Kecija Keita Salcēviča, Aleksa Gulbe (visas - «Rīga»/«Rīdzene»), Māra Mote («Cēsis»), Annija Pozņaka (3.BJSS), Luīze Šepte («Ventspils»), Sabīne Lipe («Liepāja»), Katrīna Kārkle, Janeta Rozentāle (abas - «Jelgava»).

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601