21.08.2015. 18:51
Latvijas U-16 meiteņu basketbola piektdien Portugālē notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā ar 59:71 (19:23, 14:15, 11:18, 15:15) piekāpās Itālijas vienaudzēm, tādējādi latvietēm būs jācīnās par 5.-8.vietu turnīrā.

• Latvijas U-16 basketbolistes izcīna pirmo uzvaru EČ otrajā posmā 2015. g. 18. augusts

Latvijas izlasē šajā cīņā pārliecinoši rezultatīvākā bija Luīze Šepte, kura guva 16 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, kā arī izdarīja piecas rezultatīvas piespēles.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja sīvā cīņā, itālietēm četru punktu pārsvaru (23:19) nodrošinot vien spēles nogriežņa pēdējās 18 sekundēs. Savukārt divas minūtes pirms otrā ceturkšņa beigām itālietes panāca jau 13 punktu handikapu (36:23), taču pirmā puslaika nogalē latvietes guva desmit punktus, uz ko pretinieces atbildēja ar diviem, tādejādi pārtraukumā ejot ar piecu punktu atstatumu (38:33).

Trešās ceturtdaļas sākumu Latvijas izlase trīs minūtes nespēja gūt punktus, ļaujot itālietēm palielināt vadību uz 45:33. Tiesa, arī pēc Aleksas Gulbes precīzā soda metiena latvietes neguva punktus turpmākās divas minūtes, itālietēm panākot jau 15 punktu pārsvaru (49:34). Pusotru minūti līdz ceturkšņa beigām Latvijas meitenes deficītu samazināja līdz astoņiem punktiem (44:52), tomēr ceturtdaļas noslēgumā itālietes guva četrus bezatbildes punktus (56:44).

Arī ceturto ceturksni latvietes iesāka mazrezultatīvi, četru ar pus minūšu laikā gūstot vien divus punktus, kas ļāva itālietēm panākt vadību jau ar 19 punktiem (65:46). Atlikušajās cīņas minūtēs Latvijas izlase nespēja lauzt spēles gaitu, uzvaru ar 71:59 izcīnot Itālijas meitenēm, kuras sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu.

Itālijas valstsvienība pusfinālā tiksies ar Ungāriju vai Čehiju. Savukārt Latvija pusfinālā par 5.-8.vietu turnīrā spēkosies ar šī pāra zaudētāju.

Otrā posma pirmajā cīņā latvietes ar 51:52 sīvā cīņā piekāpās Francijai, bet otrdien ar 66:42 pieveica Beļģiju. Tiesa, vietu ceturtdaļfinālā Latvija nodrošināja vien pēdējā otrā posma cīņā, kad ar 64:52 uzvarēja Vācijas vienaudzes. F apakšgrupas kopvērtējumā latvietes ar divām uzvarām piecos mačos ieņēma ceturto vietu un kā pēdējā iekļuva starp astoņām labākajām kontinenta izlasēm.

Tikmēr Itālijai ceļš uz ceturtdaļfinālu bija vieglāks, jo tā pirmajā posmā izcīnīja trīs uzvaras trīs mačos un ieņēma pirmo vietu A apakšgrupā. Savu uzvaru gājienu itālietes turpināja arī otrajā posmā, tiekot pie vēl trim panākumiem un ieņemot pārliecinošu pirmo vietu E apakšgrupā.

Latvijas U-16 basketbolistu galvenā trenere šogad ir Līga Alilujeva, kurai šī ir debija Eiropas meistarsacīkstēs kā valstsvienības vadītājai.

Latvijas U-16 meiteņu izlase Eiropas čempionātā: Nikola Ozola, Amanda Švedenberga (abas - «Jūrmala»), Jete Nulle, Marianna Kļaviņa, Kecija Keita Salcēviča, Aleksa Gulbe (visas - «Rīga»/«Rīdzene»), Māra Mote («Cēsis»), Annija Pozņaka (3.BJSS), Luīze Šepte («Ventspils»), Sabīne Lipe («Liepāja»), Katrīna Kārkle, Janeta Rozentāle (abas - «Jelgava»).