18.04.2015. 00:02
Nē, nopietni, ar ko tu brauksi uz Čehiju? Paga, tu taču joko? Tad jau tev sen vajadzēja izbraukt! Tās bija tikai trīs no daudzām reakcijām, cilvēkiem uzzinot, ka ar velosipēdu šķērsošu vairākas valstis, lai nokļūtu pasaules hokeja čempionātā Čehijā, uz kurieni 20. aprīļa rītā no Bauskas dodos kā akreditēts žurnālists. Priekšā apmēram 1200 km, un būs interesanti!

Vairākus gadus loloju ideju kādu dienu ar riteni veikt vismaz 1000 kilometru garu distanci uz rietumiem. Doma tādējādi no Latvijas doties uz Prāgu radās pēkšņi. Savulaik apsvēru no Rīgas aizbraukt līdz Berlīnei, kas šķiet pietiekami solīds attālums. Tāds, kura veikšana būtu visai cienīga.

Pērnā gada vēlā rudenī kādā ceturtdienas vakarā pēc kārtējās basketbola nodarbības ģērbtuvē pār manu nogurušo galvu nāca atklāsme, ka varu nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu, proti, veikt pietiekami lielu attālumu un, dodoties komandējumā, apmeklēt savu trešo pasaules čempionātu. Treniņu kolēģiem ierosināju ar ričuku laist uz Prāgu. Toreiz visi, izņemot Jāni Šipkovu, domāja, ka plēšu jokus. Bet es to teicu pilnā nopietnībā. Jānis pacēla skatienu, ilgi nedomādams, sacīja: laižam. Un es pamazām sāku briest gaidāmajam braucienam, kas no Bauskas startēs pēc dažām dienām. 

A photo posted by Gatis Kreceris (@gatisemils) on Apr 17, 2015 at 3:15am PDT

Bausku par sākuma punktu izvēlējāmies, jo pirmajai dienai 160 km attālums Rīga - Panevēža likās par niknu. Nav jau tā, ka nebūtu gatavojušies, griezuši pedāļus. Tomēr priekšā mums būs 9-10  fiziskas slodzes pilnas dienas. Tā izskatās patlaban. Optimistiski Čehijas galvaspilsētā, šķērsojot Sudetu kalnus, ceram nokļūt 29. aprīļa vakara pusē.

Ar savu mīļo 2001. gadā ražoto šosejas velosipēdu, neskatoties, kādi laikapstākļi aiz loga, pārvietojos teju katru dienu. Taču garas distances nav ikdiena. Šā iemesla dēļ esmu savu ķermeni, sēžamvietu, galvu pieradinājis pie tā, ka pusotra nedēļa pilnas dienas paies dažāda veida slodzes apstākļos. Kopā ar Jāni esam iezīmējuši taktiku, kas kaut nedaudz mūsu dzīvi uz ceļa padarīs vieglāku. 

Pateicoties bikesbaltic.com, Gintam un īpaši mehāniķim Elvijam no Vecrīgas velodarbnīcas, mans velosipēds ir sagatavots tā, lai tas izturētu augstāk minēto kilometrāžu, pasargātu mani no ūdens, kas sakrājies uz ceļa seguma, un pašam galvenajam - būt pamanām pa gabalu, apkrāmētam ar spīdīgu abažūru. Veselība, drošība pirmajā vietā!

 Gribu domāt, ka šim pasākumam esmu pievērsies gana nopietni. Savu veselības stāvokli aizgāju pārbaudīt pie ģimenes ārstes, nodevu visas iespējamās analīzes, pārbaudīju sirdsdarbību utt., lai būtu puslīdz  drošs, ka varu, un arī pārliecība pacēlās augstākā līmenī. Veselīgs noskaņojums ir būtisks, jo katru otro dienu ar šāda tipa avantūrām nenodarbojos. 

Katras pieveiktās dienas piedzīvoto uzlikšu melns uz balta, un ar to iepazīties varēs TVNET/Apollo sporta sadaļās. 

P.S. Latvijas valstsvienība pirmo spēli vairāk nekā 17 000 ietilpīgajā Prāgas O2 arēnā aizvadīs 1. maijā, tiekoties ar Kanādu. Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties