26.12.2017. 18:38

Rīdzinieki maču uzsāka katastrofāli, jau otrajā spēles minūtē ļaujot šveiciešiem atklāt rezultātu. Pēc pārtvertas Salmelas piespēles viesi tika iespiesti aizsardzības zonā, Jānis Kalniņš atvairīja trīs sāncenšu metienus pēc kārtas, tomēr atsita ripu tieši pa metienam Erikam Blūmam - 0:1. Ātri zaudētie vārti tomēr nespēja sapurināt ''Dinamo'' hokejistus, jo vien nepilnas divas minūtes vēlāk Rafaels Diass caur vidu izlauzās līdz Kalniņa vārtiem un raidīja ripu zem pārliktņa, panākot 0:2. Pēc otrā vārtu zaudējuma viesu galvenais treneris Ģirts Ankipāns veica vārtsargu maiņu, Kalniņa vietā vārtos stājoties Mantam Armalim.

Diemžēl arī lietuviešu vārtsargam savas komandas spēlētāji nespēja atvieglot iejušanos spēlē, jo noraidījumus nopelnīja gan Jevpalovs, gan Bičevskis. Četratā pret pieciem vārtus izdevās nosargāt neskartus, tomēr vienādos sastāvos Šveices izlase guva jau trešos vārtus šovakar, kad veiklākais vārtu priekšā izrādījās Damjens Bruners - 0:3.

Otrās trešdaļas sākumā iespēju atgriezties spēlē viesiem sniedza šveicieši, nonākot mazākumā, tiesa, skaitlisko pārsvaru rīdzinieki neprata izmantot, bīstamākiem momentiem rodoties pie Armaļa vārtiem. ''Dinamo'' hokejistiem uzbrukumā neizdevās tikt līdz brīviem metieniem, jo patraucēja vai nu aktīvie pretinieku aizsargi, vai arī pašu kļūdas piespēlēs. 30. spēles minūtē šveicieši noraidījās vēlreiz, un šo iespēju rīdzinieki vairs garām nelaida. Pēc Dārziņa metiena vārtu priekšā labi cīnījās Rēdlihs, ripa nonāca līdz Indrašim, kurš atklāja savas komandas rēķinu - 1:3.

Tiesa, nepilnu minūti vēlāk ''Dinamo'' atkal kļūdījās aizsardzībā, un mājnieki atjaunoja trīs vārtu pārsvaru - ripu vārtu tuvumā zaudēja Jerofejevs, tā nonāca līdz Dominikam Šlumpfam, kurš no zilās līnijas ripu ietrieca vārtos un panāca 1:4. Viesi vienādos sastāvos tikpat kā nespēja izveidot bīstamus vārtu gūšanas momentus, vilcinoties ar metiena vai piespēles izdarīšanu.

Arī trešo periodu ar spiedienu uzbrukumā sāka Šveices izlase, tomēr rīdziniekus no vārtu zaudējuma pēc uzbrucēja individuāla reida glāba Mants Armalis. ''Dinamo'' tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, taču arī šoreiz Leonardo Dženoni netika pārspēts. 49. spēles minūtē šveicieši guva vēl vienus vārtus, Armalim nespējot tvert Lukas Facīni plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī - 1:5. Tomēr tas vēl nebija viss - punktu spēlei pielika uzbrucējs Lino Marčīni, kurš nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām guva sestos vārtus - 1:6.

Rīgas ''Dinamo'' komanda savu nākamo spēli aizvadīs rīt pulksten 16:10, tiekoties ar Somijas klubu HPK ''Hameenlinna''.

Vārti: 01:30 Blūms 1:0, 03:39 Diass (Kunti, Praplāns) 2:0, 12:36 Bruners (Holenštains, Unterzanders) 3:0, 29:46 Indrašis (Dārziņš, vair.) 3:1, 30:18 Šlumpfs (Hercogs) 4:1, 49:17 Facīni (Hofmans) 5:1, 58:53 Marčīni (Hercogs) 6:1Soda minūtes: 10:8Vārtsargi: Leonardo Dženoni - Jānis Kalniņš (no 03:39 Mants Armalis)

Jānis Kalniņš (Mants Armalis); Guntis Galviņš - Krišjānis Rēdlihs, Ansi Salmela - Karls Stolerijs, Kristaps Zīle - Nerijus Ališausks, Aleksandrs Jerofejevs; Lauris Dārziņš - Miks Indrašis - Miķelis Rēdlihs, Denijs Kristo - Brendons Makmilans - Ņikita Jevpalovs, Roberts Lipsbergs - Māris Bičevskis - Edgars Kulda, Gunārs Skvorcovs - Vitālijs Pavlovs - Frenks Razgals, Oskars Batņa.