06.03.2013. 23:36

UEFA Čempionu līgas 1/8 finālā uzvaru izcīnījusi Turīnas „Juventus”, kas ar 2:0 pārspējusi Glāzgovas „Celtic” un iekļuvusi nākamajā kārtā. Rezultātu pirmajā puslaikā atklāja Alesandro Matri, taču otrajā puslaikā izteiksmīgu punktu pielika Fabio Kvarjarella, un divu spēļu summā kopējais rezultāts sasniedza jau 5:0.

Nopelniem bagātais bijušais Skotijas izlases pussargs Pats Nevins izteicies, ka „Celtic” uzvara duelī ar „Juventus” būtu vispārsteidzošākais rezultāts visā „Celtic” vēsturē, un šādam izteikumam bija pamats, jo pirmajā spēlē Glāzgovā piedzīvotais zaudējums 0:3 bija visus trumpjus nodevis „Juventus” trenera Antonio Kontes rokās. „Celtic” sākumsastāvā šajā spēlē bija iekļauts Čārlijs Malgrū, kurš aizvietoja pirmajā spēlē rupjas kļūdas pieļāvušo Nigērijas aizsargu Efi Ambrouzu, tiesa, vēl atvērts bija jautājums, vai „Celtic” galvenais treneris Nīls Lenons spēlēs uz pilnu banku, proti, cenšoties izraut neticamu uzvaru duelī, vai arī piebremzēs un mēģinās vienkārši izcīnīt goda uzvaru.

Spēles sākumā nevienai no komandām neizdevās iegūt iniciatīvu, taču ne jau tāpēc, ka necentās. Lietainajā laikā bija vērojams diezgan atklāts futbols, tiesa, bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem pirmajās 20 minūtēs izveidot neizdevās nevienam. Taču spēles 24. minūtē ātrā pretuzbrukumā devās „Juventus”, kuru uzbrucējs gan paslīdēja un bumbu pazaudēja, taču arī „Celtic” spēlētāji nenospēlēja daudz rūpīgāk, un bumbu viņiem atņēma Andrea Barzagli, kurš ātri piespēlēja soda laukumā esošajam Fabio Kvaljarellam – ar Fabio sitienu „Celtic” vārtsargs Forsters vēl tika galā, taču pirmais pie atlēkušās bumbas bija Alesandro Matri– 1:0, un ja kādam vēl bija šaubas par šā dueļa uzvarētāju, tad nu arī pēdējās šaubas bija pazudušas. Tieši Matri atklāja rezultātu arī pirmajā spēlē.

Tas gan netraucēja „Celtic” turpināt uzbrukt, un jau pēc pāris minūtēm bīstamu sitienu pa Bufona vārtiem izdarīja Kriss Komonss. Bumba savā lidojumā rikošeta dēļ mainīja virzienu, taču Bufons tomēr paspēja noreaģēt. Nedaudz vēlāk lieliski kreisajā malā nospēlēja Samarass, apspēlējot aizsargu un izdarot ļoti bīstamu piespēli gar vārtiem, taču līdz bumbai neaizsniedzās Gerijs Hūpers. Līdz puslaika beigām „Celtic” turpināja kontrolēt bumbu, taču līdz patiešām nopietnām vārtu gūšanas iespējām nenokļuva.

Arī otrā puslaika sākumā „Juventus” turpināja spēlēt diezgan pragmatiski un avantūrām neļāvās, taču pretuzbrukumiem gan – izdevības bija gan Matri, gan Kvaljarellam. Vienā no šīm izdevībām savainojumu guva „Celtic” aizsargs Adams Metjūzs, kurš tika nomainīts. Laukumā bija devies arī pirmās spēles antivaronis Ambrouzs, taču jaunie spēki nespēja uzvilnīt „Celtic” cīņassparu, un viņi aizsardzībā sāka pieļaut jau diezgan izteiktas paviršības, un viņu vienīgā laime, ka arī „Juventus” pārāk uz priekšu nerāvās.

58. minūtē labā sitiena pozīcijā pēc stūra sitiena nokļuva Ambrouzs, taču bumba lidoja pavisam kur citur nekā viņš bija mērķējis. Nedaudz vēlāk lielisku piespēli jau aiz visiem „Celtic” aizsargiem saņēma Arturo Vidals, kurš nevis pats centās apspēlēt vārtsargu, bet gan paripināja bumbu Fabio Kvaljarellas virzienā, kuram vairs lielu vārtu gūšanas prasmi nevajadzēja -2:0. Spēles beigas abas komandas aizvadīja ar diezgan bezzobainiem uzbrukumiem, vienreiz labā sitiena pozīcijā gan nokļuva Samarass, taču netrāpīja, un spēle noslēdzās ar 2:0 „Juventus” labā.

Līdz ar to divu spēļu summā (5:0) uzvaru izcīnījusi un ceturtdaļfinālā iekļuvusi Turīnas „Juventus” vienība.

Pāris 1. spēle 2. spēle Vārtu guvēji Summa
Shakhtar - Borussia D 2:2 0:3 (0:2) Felipe Santana 31' Gece 37' Blaščikovskis 59' 2:5
Real Madrid - Man. United 1:1 2:1 (0:0) Modričs 66' Ronaldu 69' - Ramoss 48' (s.v.) 3:2
  Visas spēles

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048